Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Android: Dostupné sú aprílové záplaty aj oficiálna verzia 7.1.2

Nová verzia mobilného operačného systému od Googlu poteší predovšetkým majiteľov Nexusov 5X, 6P a tabletu Pixel C.

Spoločnosť Google vydala pre svoj operačný systém Android balíček s opravami bezpečnostných chýb. Okrem aprílových záplat (ktoré mimochodom riešia spolu 60 problémov zabezpečenia) však firma vydala aj nový Android 7.1.2 Nougat, ktorý vo všeobecnosti prináša iba malé vylepšenia. Téme sa venoval web Android Police.

Google uviedol Android O: Novinky a krátky test
Google uviedol Android O: Novinky a krátky test

Nová verzia obľúbeného operačného systému je zameraná predovšetkým na drobnosti, vylepšenia a menšie dizajnové zmeny.

Nová veria systému je dostupná „iba“ pre Pixel XL, Pixel, Pixel C, Nexus 5X, Nexus 6P a Nexus Player, keďže počnúc touto aktualizáciou sa skončil životný cyklus Nexusu 6 a Nexusu 9. Zaujímavosťou pritom je, že v prípade zariadení Nexus Player a Pixel C začal Google s distribúciou aktualizácie už pred pár dňami.

Okrem vylepšení výkonu a stability systému či opráv niekoľkých chýb ale Android 7.1.2 ponúka aj novú záložku v nastaveniach batérie. Kategória nazvaná Upozornenia na spotrebu zostaví používateľovi zoznam aplikácií, ktoré príliš rýchlo vybíjajú batériu.

Nastavenia batérie sa v Androide 7.1.2 dočkali novej položky. Upozorní na aplikácie, ktoré nadmerne spotrebúvajú batériu (zdroj: redakcia) Nastavenia batérie sa v Androide 7.1.2 dočkali novej položky. Upozorní na aplikácie, ktoré nadmerne spotrebúvajú batériu (zdroj: redakcia) V prípade smartfónov Nexus 5X a Nexus 6P bola ďalej pridaná aj možnosť otvoriť notifikačnú lištu potiahnutím po snímači odtlačkov prstov, pričom Pixel C už vďaka Pixel Launcheru a ďalším úpravám konečne možno považovať za plnohodnotné zariadenie Pixel.

Možnosť otvoriť notifikačnú lištu iba potiahnutím po snímači odtlačkov prstov už ponúkajú aj Nexusy 5X a 6P (zdroj: redakcia) Možnosť otvoriť notifikačnú lištu iba potiahnutím po snímači odtlačkov prstov už ponúkajú aj Nexusy 5X a 6P (zdroj: redakcia)

Na záver dodajme, že podľa informácií webu Android Central sa niektorí používatelia stretli pri manuálnej inštalácii aktualizácie s problémami. Tie sú zjavne spôsobené najnovším nástrojom ADB rev.25.0.4 uvedeným minulý mesiac. Riešením je inštalácia staršou verziou softvéru.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.