Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Siri od Apple bude možno počúvať iba majiteľa telefónu

Definovanie špecifickej frázy a rozpoznávanie hlasových parametrov by malo zabezpečiť identifikáciu konkrétnej osoby.

Virtuálna asistentka Siri je v niektorých prípadoch užitočná, no zároveň predstavuje isté riziko narušenia súkromia. Ovládať Siri totiž môže aktuálne každý, nie iba majiteľ telefónu. Apple by tento prístup údajne rád zmenil pretože si podal prihlášku na patent, píše web Patently Apple.

Nové iPhony vraj dostanú True Tone displeje
Nové iPhony vraj dostanú True Tone displeje

Technológia bola prvýkrát použitá v 9,7-palcovej verzii iPadu Pro.

Momentálne platí, že aktivovať Siri môže cez povel „Hey Siri“ každý, kto je v dosahu iPhone. Siri počúva všetkých a nereaguje len na pokyny majiteľa čo znamená, že aj cudzí človek môže cez Siri otvoriť napríklad galériu s fotkami a prezerať si súkromné fotografie.

Siri v budúcnoti bude možno počúvať len majiteľa telefónu (ilustračný obrázok, zdroj: Dreamstime) Siri v budúcnoti bude možno počúvať len majiteľa telefónu (ilustračný obrázok, zdroj: Dreamstime)

Výrobca iPhonov však v novom patente popisuje riešenie, ktoré počíta s použitím špecifickej frázy a autentifikáciou unikátneho hlasu, ktoré majú zabezpečiť, že Siri bude poslúchať iba majiteľa telefónu. Frázou by bolo konkrétne slovo či skupina slov, ktoré by slúžili pre aktivovanie Siri namiesto „Hey Siri“.

Pri nahrávaní frázy by si zariadenie uložilo však nie len samotnú frázu, ale zaznamenalo by z nej aj hlasové charakteristiky používateľa. Siri by tak bola spustená len v prípade patričnej kombinácie frázy a hlasu používateľa.

Apple vraj chystá vlastné grafické čipy nielen pre iPhony
Apple vraj chystá vlastné grafické čipy nielen pre iPhony

Firma by sa mohla odpútať od súčasného dodávateľa v horizonte najbližších dvoch rokov.

Ak systém usúdi, že nejde o hlas majiteľa, požiada používateľa o odtlačok prsta cez Touch ID alebo o zadanie číselného kódu. Rozpoznávanie hlasu je však momentálne stále náročnou úlohou a nie je isté, či ho Apple implementuje do iPhonov. U iOS 11 sú však sľubované pokročilé vylepšenia hlasovej asistentky Siri.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.