Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tento muž si poskladal vlastný iPhone 6s. Z náhradných súčiastok a oveľa lacnejšie

Hoci výsledné zariadenie bolo zostavené zo súčiastok za zhruba tri stovky, muž pri „pokuse“ podľa vlastných slov minul viac ako tisíc eur.

O nízkej výrobnej cene prémiových smartfónov iPhone sa hovorí pravidelne už niekoľko rokov. Mladík menom Scotty Allen však namiesto odhadov a analýz podnikol na potvrdenie tejto teórie cestu do Shenzenu v Číne, kde od neznámych predajcov postupne nakúpil všetky potrebné súčiastky. Pomocou nich si potom zostavil vlastný, plne funkčný iPhone 6s. Téme sa venoval web MacRumors.

Allen celé dobrodružstvo zdokumentoval na svojom YouTube kanáli a blogu. Podľa jeho slov má výsledné zariadenie 16 GB vnútorné úložisko a funkčné Touch ID, pretože tlačidlo Domov kupoval spolu s logickou doskou.

Dokáže 1 500 gumičiek ohnúť iPhone?
Dokáže 1 500 gumičiek ohnúť iPhone?

Klasický test odolnosti alebo pokus o znovuotvorenie kauzy Bendgate?

Okrem logickej dosky, ktorej zostavenie z jednotlivých čipov mladíkovi nevyšlo, však všetky komponenty kupoval samostatne. A hoci nakoniec využil iba súčiastky odhadom za zhruba 300 dolárov (asi 280 eur), dodal, že vrátane zbytočných nástrojov, zvyšného a poničeného hardvéru minul aj viac ako 1 000 dolárov.

Video: Takto prebiehala stavba iPhonu 6s iba zo súčiastok nakúpených v pouličných obchodoch

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
 
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.