Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

YouTube testuje nové minimalizované prehrávanie v mobiloch

Minimalizovanej podobe pribudli ovládacie prvky a línia zobrazujúca priebeh prehrávania.

Minimalizovaná podoba prehrávania videí z portálu YouTube je už nejakú dobu súčasťou aplikácie YouTube pre iOS aj Android, spoločnosť však pracuje na jej vylepšení. Niekoľko používateľov si všimlo, že v miniatúre videa pribudli ovládacie prvky a zobrazenie stavu prehrávania, informuje web Android Police.

YouTube má ukrytý tmavý režim. Takto ho aktivujete
YouTube má ukrytý tmavý režim. Takto ho aktivujete

Nakoľko funkcia ešte nie je oficiálnou súčasťou stránky, YouTube je potrebné „oklamať“ priamo v prehliadači prostredníctvom cookie súboru.

Zmeny sa objavujú vo verzii YouTube 12.13.53 pre Android. Minimalizovaná podoba už nepredstavuje len „plávajúce“ okno s videom. Po novom sa video presunulo na celý spodný okraj a obsahuje aj tlačidlá pre zastavenie/spustenie prehrávania a možnosť vypnúť prehrávanie videa.

Starý dizajn minimalizovanej podoby vpravo, nový vľavo. Nová podoba disponuje tlačidlami pre ovládanie a status barom (zdroj: AndroidPolice) Starý dizajn minimalizovanej podoby vpravo, nový vľavo. Nová podoba disponuje tlačidlami pre ovládanie a status barom (zdroj: AndroidPolice)

Zároveň sa v okne tiež nachádza červená čiara zobrazujúca aktuálny progres v prehrávaní videa podobne ako na klasických webových stránkach YouTube. Vďaka tomu viete, kedy smelo môžete kliknúť na iné video, lebo súčasné sa blíži ku koncu. Režime picture-in-picture zostáva, videá sú však prehrávané na celú šírku displeja zariadenia.

Aplikácia Fotky Google po novom dokáže stabilizovať aj už natočené videá
Aplikácia Fotky Google po novom dokáže stabilizovať aj už natočené videá

Kvalita obrazu je síce znížená efektom vlnenia, video ale aplikácia stabilizuje na jednotku.

Nová podoba je zatiaľ len vo fáze testovania a YouTube neprezradil, kedy ju zavedie do ostrej prevádzky všetkým používateľom.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.