Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Muž na festivale ukradol viac ako 100 telefónov. Chytili ho vďaka funkcii Find My iPhone

Niektoré telefóny už boli vrátené majiteľom. Zlodej sa z väzenia dostal po zaplatení kaucie.

36-ročný Reinaldo De Jesus Henao z New Yorku bol v piatok zatknutý za to, že na festivale Coachella Music and Art Festival ukradol viac ako 100 mobilných telefónov. Tie si odniesol v ruksaku, informuje portál DailyMail.

Zlodej si v ruksaku odniesol viac ako 100 smartfónov (zdroj: Indio Police Department) Zlodej si v ruksaku odniesol viac ako 100 smartfónov (zdroj: Indio Police Department)

Keď majitelia telefónov zistili, že im chýbajú mobily, zapli aplikáciu Find My iPhone, s ktorou je možné lokalizovať zariadenia od Apple. Návštevníci podujatia spolupracovali s políciou, ktorá vďaka funkcii vystopovala zlodeja.

Väčšina zariadení už bola vrátená do rúk majiteľov. Zvyšné mobily sú v stratách a nálezoch na festivale. Henao bol prepustený z väzby po zaplatení kaucie vo výške 10 000 amerických dolárov (9 324 eur).

(1 EUR = 1,0725 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.