Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovákovi vybuchol mobil, keď spal

Podobné prípady sú na Slovensku stále skôr raritou.

Výbuch telefónu prebudil muža z Horného Lieskovca. Mal ho na nočnom stolíku, položený na tričku. Explózia ho nezranila. Keď precitol, plameň mal podľa jeho slov už asi 20-centimetrovú výšku. O bizarnej situácii informali tvnoviny.sk.

Zariadenie rýchlo zabalil do trička a cez okno ho vyhodil do trávy. Vypadla pri tom batéria, ktoré podľa neho vyzerala ako kus žeravého kovu. Ide o ojedinelý prípad takéhoto incidentu na Slovensku. Nie je jasné, o aký model išlo. Podľa reportáže TV Markíza však nešlo o rozšírené zariadenie.

Podobný incident vystrašil žiakov základnej školy v Rožňave, keď sa jednej zo študentiek vznietil nový mobilný telefón. Situáciu vyriešili tak, že zariadenie rýchlo odniesli na toalety.

Vo svete sa objavili stovky podobných prípadov. Azda najviac zarezonovala kauza batérií, ktoré do modelu Galaxy Note 7 vkladala spoločnosť Samsung. Na vine bol dodávateľ batérií.

Problémy s Note 7: Všetky informácie na jednom mieste
Problémy s Note 7: Všetky informácie na jednom mieste

Čo sa vlastne stalo? Ako sa k problému postavil Samsung? Uvidíme ešte Note 7 v predaji? Všetko dôležité v prehľadnej podobe.

Čo robiť, keď horí?

Ide o elektronické zariadenie, takže sa ho nesnažte hasiť vodou. Najlepšie je uchopiť ho tak, aby sa nedostalo do kontaktu s pokožkou a hodiť ho kdesi na nehorľavú plochu. Mobil možno zahasiť napríklad práškovým hasiacim prístrojom alebo narýchlo zasypať pieskom či hlinou. 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.