Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung Galaxy Note 8 vraj ponúkne 6,4-palcový displej aj duálny fotoaparát

Displej má byť typu OLED a fotoaparátom nebude chýbať ani optická stabilizácia obrazu.

Analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa už v minulosti osvedčil ako dôveryhodný zdroj zákulisných informácií tvrdí, že nasledujúci tabletofón Samsung Galaxy Note 8 bude mať displej s uhlopriečkou 6,4 palca. Zároveň pôjde o prvé zariadenie Samsungu s dvojicou objektívov na zadnej strane, píše web 9 to 5 Google.

Kuo hovorí, že prítomnosť duálneho fotoaparátu bude „najdôležitejším vylepšením“ u Note 8. Telefón navyše poskytne údajne aj trojnásobný optický zoom. Jeden z objektívov bude mať rozlíšenie 12 Mpx, druhý zrejme 13 Mpx. Oba budú disponovať optickou stabilizáciou obrazu.

Test Samsung Galaxy S8+: Takto má vyzerať top smartfón
Test Samsung Galaxy S8+: Takto má vyzerať top smartfón

Displej maximálne využívajúci plochu prednej strany a výbava bez kompromisov.

Analytik dokonca predpovedá, že duálna zostava objektívov vyprodukuje lepšie fotky ako súčasný iPhone 7 Plus alebo nadchádzajúci „OLED iPhone“. Pred niekoľkými dňami unikli aj údajné fotky Note 8, na ktorých vidieť dvojicu objektívov.

Údajný Galaxy Note 8 s dvojicou objektívov

Displej novinky by mal byť typu OLED s veľkosťou 6,4 palca a rozlíšením až QHD+ (1 800 × 3 200 pixelov). Čipsetom by mal byť Snapdragon 835 a čip vlastnej výroby Exynos 8895, v závislosti od regiónu ako je tomu u Galaxy S8/S8+.

Očakáva sa, že novinku Samsung predstaví niekedy ku koncu leta, pravdepodobne v auguste. S Note 8 má firma čo napravovať, možno si totiž ešte spomínate na fiasko s explodujúcimi Note 7.

Video: Toto sú vlajkové lode Samsungu. Veľký displej a množstvo noviniek:

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.