Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange má 4G do domu: 30/2 Mbit/s za 20 eur. S 300 GB FUP

Operátor spustil rýchly internet do domácnosti cez LTE sieť. Programy má aj pre firmy.

Článok z 9:34 sme o 13. hodine doplnili vo vyznačených miestach. 

Od dnešného dňa začal Orange predávať nové internetové programy cez svoju štandardnú 4G sieť. Na výber je zatiaľ z dvoch balíčkov za 10 a 15 a 20 eur.

„Aj v okrajovejších či vidieckych oblastiach bez prístupu k optickému alebo inému spoľahlivému internetovému pripojeniu tak budú môcť zákazníci využívať kvalitný internet,“ uviedol Orange v tlačovej správe.

FUP je 300 GB FUP je 300 GB

Aktuálne je 4G sieť dostupná pre 80 percent populácie. Dostupné sú dva programy, ktoré sa líšia cenou, množstvom predplatných dát a aj rýchlosťou:

  • Domáci 4G internet Optimal za 15 eur – rýchlosť 15/1 Mbit/s, 60 GB predplatených dát, následne spomalenie na 0,13 Mbit/s. Wi-Fi router TP Link MR 200 za 19,9 eura.
  • Domáci 4G internet Premium za 20 eur – rýchlosť 30/2 Mbit/s, 300 GB predplatených dát, následne spomalenie na 0,26 Mbit/s. Wi-Fi router TP Link MR 200 za 1 euro.

Samoinštalácia je v oboch prípadoch bezplatná. Aktivácia služby stojí 9,9 eura.

Ceny platia pri dvojročnej viazanosti. Wi-Fi router TP Link MR 200 stojí bez časového záväzku 129 eur.

Operátor tvrdí, že služba je viazaná na miesto inštalácie – nie je isté, či je SIM spárovaná so zariadením, respektíve či bude fungovať aj mimo adresy zriadenia.

Doplnené o 13:00: Operátor uviedol, že je možné využívať aj 3G sieť - tých klientov, ktorí nie sú v pokrytí 4G, chce operátor upozorniť, že rýchlosti služby môžu byť nižšie. 

Program nebude možné využívať na inom mieste, ako uvediete v zmluve. „Služba je technicky viazaná na miesto inštalácie, detaily špecifikovať nebudeme. V prípade, že zákazník opustí lokalitu, vystavuje sa riziku okamžitého odpojenia od služby, aj pokute," povedala hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová. 

Zľava pre prvých 10-tisíc klientov 

Orange v tlačovej správe avizoval, že prvých 10-tisíc zákazníkov so službou získa TV službu zadarmo. Reálne ale ide o zľavu z faktúry na službu.

„Domáci 4G internet prináša možnosť mať televíziu zadarmo. Stačí, ak zákazník pri kúpe služby uvedie operátora, u ktorého je viazaný a termín, dokedy je ešte vo viazanosti. Za to získa od Orangeu bonus vo výške 5  alebo 6 eur mesačne podľa vybraného variantu služby,“ tvrdí operátor.

Orange vo Francúzsku vstupuje do bankovníctva. Bankou pod vlastnou značkou
Orange vo Francúzsku vstupuje do bankovníctva. Bankou pod vlastnou značkou

K všetkým službám sa klient dostane cez mobilný telefón.

Táto suma má slúžiť napríklad na pokrytie nákladov na existujúcu TV službu od iného operátora. 

Doplnené o 13:00: Zákazníci v prípade splnenia podmienok získajú zľavu 5, 6 alebo 10 eur mesačne podľa programu. Túto sumu bude možné využiť napríklad na existujúcu TV službu. 

Zároveň nebudete musieť operátorovi predkladať zmluvu s iným poskytovateľom - vraj zákazníkom dôveruje a verí, že informácie budú pravdivé a platné. Teoreticky môžu zľavu získať na službu aj klienti, ktorí nemajú u konkurencie inú TV službu. 

Aj pre firmy

Spoločnosť začala službu ponúkať aj pre firmy. Ponúkajú vyšší objem dát, ale aj výrazne vyššie rýchlosti po ich vyčerpaní:

  • Firemný 4G internet Optimal za 30 eur – rýchlosť 40/10 Mbit/s, 300 GB predplatených dát, následne spomalenie na 0,5 Mbit/s.
  • Firemný 4G internet Premium za 50 eur – rýchlosť 225/50 Mbit/s, 400 GB predplatených dát, následne spomalenie na 1 Mbit/s.

Ešte o 10 eur výhodnejšie je možné získať programy, ak máte viazanosť u iného operátora – Orangeu je potrebné uviesť, u ktorého poskytovateľa má zákazník službu a termín, dokedy je viazaný.

Dostupná je možnosť predplatiť si ďalšie dáta – 10 GB za 10 eur, alebo 20 GB za 20 eur. Vybrať si môžete aj trvalé zvýšenie dát o 50 GB za 15 eur. 

Doplnené o 13:00: Dáta si môžu dokúpiť bežní aj firemní zákazníci. Operátor zatiaľ neuvažuje o tom, že by si klienti mohli dokúpiť vyššiu rýchlosť služby po minutí predplateného objemu dát. 

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
 
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.