Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slovákov prezváňajú čísla zo Somálska či Zanzibaru. Nevolajte na ne

Mnohí zákazníci hovoria o zmeškaných hovoroch zo zahraničných čísel. Volania môžu byť veľmi drahé.

Článok zo 17:23 sme vo vyznačených časoch doplnili. 

Počas dňa sa začali množiť prípady ľudí, ktorí zhodne tvrdia, že ich mobilné čísla prezváňajú neznáme čísla z exotických krajín. Všetci operátori už volania na takéto čísla zablokovali.

„Vážení zákazníci, zaevidovali sme telefonáty z čísel +224 55629177, +252 99167739, +22478600148, +22478222919, +25299124769, +22455629072 z krajín Guinea a Somálsko, ktoré sme zablokovali,“ oznámil Orange.

K rovnakému kroku pristúpil aj Telekom.

Slovákom prezváňajú čísla zo Somálska či Zanzibaru. Nevolajte na ne Slovákom prezváňajú čísla zo Somálska či Zanzibaru. Nevolajte na ne

Doplnené o 17:30: Hovorca operátora 4ka Tomáš Stupavský potvrdil, že spomínané čísla zablokoval aj nováčik. „Proaktívne náš systém vyhľadáva takéto čísla a ak ich identifikuje ako podozrivé tak ich zablokujeme kvôli ochrane zákazníka," dodal.

Doplnené o 18:50: Čísla zablokovalo aj O2. „V prípade prezváňania z podobného čísla, alebo akéhokoľvek pre Vás neznámeho čísla so zahraničnou predvoľbou, odporúčame nevolať naspäť," odporúča hovorkyňa O2 Tereza Molnár. Spoločnosť sa snaží podobné čísla zablokovať - dodáva však, že sa môžu objaviť ďalšie. 

O2 však neumožňuje volania do Somálska, takže ak by aj zákazníkom niekto volal, pri spätnom volaní nič nezaplatia. 

Poskytovatelia v tomto prípade odporúčajú na prezváňanie nereagovať, keďže pravdepodobne ide o podvod. Okrem toho, volania na obdobné čísla sa môžu podpísať aj na výške faktúry.

Napríklad Orange si pýta za minútu volania do Somálska 95 eurocentov, pri 4ke (Štvorke) je to 1,44 eura a Telekom účtuje 0,79 eura. O2 volania do tejto krajiny neponúka.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.