Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Úniky o iPhone 8 znížili predaje súčasných modelov, tvrdí Tim Cook

Generálny riaditeľ Apple si myslí, že médiá venujú prílišnú pozornosť chystanému iPhonu.

Spoločnosť Apple tento týždeň oznámila finančné výsledky za druhý kvartál tohto roka. Vyplýva z nich, že odbyt iPhonov na úrovni 50,76 mil. kusov nenaplnil očakávania. Ako informoval Macrumors, v rovnakom období minulého roka bolo predaných 51,1 mil. kusov iPhonov.

Apple predal cez 50 miliónov iPhonov, iPady stále klesajú
Apple predal cez 50 miliónov iPhonov, iPady stále klesajú

Spoločnosť oznámila svoje hospodárske výsledky za uplynulé tri mesiace.

Generálny riaditeľ Apple Tim Cook považuje za dôvod poklesu spomínaných čísiel najmä oveľa častejšie špekulácie médií o tom, ako bude vyzerať tohtoročný „iPhone 8“. Cook podľa Business Insider poukazuje najmä na fakt, že pripravovanému telefónu s logom nahryznutého jablka sa venuje neobvykle veľká pozornosť.

Apple očakával vyššie tržby z predaja iPhonov. - ilustračná snímka (Zdroj: Shutterstock) Apple očakával vyššie tržby z predaja iPhonov. - ilustračná snímka (Zdroj: Shutterstock)

V očakávaní inovácií

Je pravdou, že mnohí fanúšikova Apple môžu považovať súčasné modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus za málo inovatívne. A tak sa dohady o ich nástupcovi začali objavovať už v čase, keď sa objavili na pultoch predajní. O iPhone 8 sa pritom už dlhšie hovorí ako telefóne, ktorý prinesie množstvo noviniek.

Na nový iPhone 8 si možno budeme musieť počkať až do novembra
Na nový iPhone 8 si možno budeme musieť počkať až do novembra

Nedostatkovými sú najmä OLED displeje a nový procesor Apple A11.

Analytici sa zhodujú, že Apple by túto jeseň mal predstaviť tri nové smartfóny. Vlajková loď podľa nich príde s cenou okolo 1 000 amerických dolárov (912 eur). Chýbať by nemal bezrámčekový displej, alebo Touch ID senzor zabudovaný priamo v displeji. Spomína sa však jeho možné presunutie na zadnú stranu zariadenia.

Bude podporovať virtuálnu realitu?

V súvislosti s iPhonom 8 sa hovorí aj o možnej podpore virtuálne reality. Apple údajne pracuje na zabudovaní virtuálnej reality do aplikácie kamery a následne chce technológiu poskytnúť vývojárom.

Pripomeňme, že príchod nového iPhonu bude zrejme preložený na november. Dôvodom majú byť niektoré komponenty, ktoré sú momentálne na trhu nedostatkovým tovarom.

(1 EUR = 1,0961 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.