Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

iPhone 8 príde s Touch ID na zadnej strane, tvrdia analytici

Presun senzora má byť výsledkom neúspešných pokusov s integráciou Touch ID priamo do displeja.

Hoci do jesene ostáva ešte veľa času, technologické weby a „dôveryhodné“ zdroje sa už predháňajú v získavaní najčerstvejších, no stále neoficiálnych informácií o pripravovanom zariadení iPhone od Applu.

Najnovšie si pozornosť médií získali tvrdenia analytikov Sebastiana Houa a Briana Chena z investičnej spoločnosti CLSA z Hongkongu, podľa ktorých sa bude senzor Touch ID v tohtoročnom iPhone naozaj nachádzať na zadnej strane smartfónu. Téme sa venoval web MacRumors.

Ďalší iPhone zrejme bude mať Touch ID senzor na zadnej strane
Ďalší iPhone zrejme bude mať Touch ID senzor na zadnej strane

Novinka by mala byť uvedená v septembri po boku vylepšených iPhonov 7.

Plán B

Podľa nich sa Apple aj Samsung tento rok neúspešne pokúsili o implementáciu snímača odtlačkov prstov priamo do displeja. A keďže úplné odstránenie senzora by kvôli jeho pohodlnosti, spoľahlivosti a bezpečnosti nebolo práve najlepším krokom, jediným logickým riešením na uvoľnenie miesta pre displej sa zdá byť iba presun Touch ID na zadnú stranu.

Prítomnosť Touch ID v novom iPhone majú analytici údajne potvrdenú z prostredia dodávateľov Applu. O jeho pozícii však presné informácie nemajú, hovorí sa iba o „veľkej pravdepodobnosti“ presunu.

Úniky o iPhone 8 znížili predaje súčasných modelov, tvrdí Tim Cook
Úniky o iPhone 8 znížili predaje súčasných modelov, tvrdí Tim Cook

Generálny riaditeľ Apple si myslí, že médiá venujú prílišnú pozornosť chystanému iPhonu.

Napriek tomu firma vytvorila náčrt rozmiestnenia jednotlivých komponentov. Ten okrem senzora potvrdzuje aj zmenu orientácie duálneho fotoaparátu a niekoľko neznámych prvkov nad displejom, pravdepodobne súvisiacich s rozpoznávaním tváre. Z rozmerov sa dozvedáme, že novinka sa veľkosťou zaradí niekde medzi súčasný iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Apple má Touch ID presunúť dozadu, pod svoje logo. Nebude to ale až príliš nízko? (zdroj: CLSA, MacRumors) Apple má Touch ID presunúť dozadu, pod svoje logo. Nebude to ale až príliš nízko? (zdroj: CLSA, MacRumors)

Trápil sa aj Samsung

Ako sme už spomínali, rovnaký problém tento rok riešil aj Samsung. Výsledok síce vyzerá dobre, praktický ale rozhodne nie je. Bližšie sa téme venoval kolega Ján Trangel v teste smartfónu Galaxy S8+.

Konkurenčný Samsung zožal kritiku za nie práve najlepšie umiestnený snímač odtlačkov prstov. Využije Apple túto „výhodu“? (zdroj: Ján Trangel) Konkurenčný Samsung zožal kritiku za nie práve najlepšie umiestnený snímač odtlačkov prstov. Využije Apple túto „výhodu“? (zdroj: Ján Trangel)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.