Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bonusy za prenos čísla: Operátori ponúkajú stovky eur

Operátori stále lákajú klientov na zvýhodnenia, ak si číslo prenesú číslo od konkurencie. Pozreli sme sa, čo aktuálne môžete získať.

Tip Živé.sk a MobilManie

Keďže je už mobilný trh plne nasýtený, poskytovatelia musia nových klientov lákať od iných operátorov. Veľmi obľúbeným typom je bonus za prenos čísla, ktorý sa z času na čas objaví u každého poskytovateľa.

Prinášame vám informácie o tom, ktorí operátori poskytujú bonus a čo môžete získať.

Orange: Do 150 eur

Zákazník, ktorý si prenesie číslo do Orangeu na paušál, dostane bonus vo výške 50 až 150 eur. Nebude mu však vyplatený hneď, ale po častiach – vždy ako zľava z faktúry počas 20 mesiacov.

Keď si zvolíte program za cenu od 10 do 19,99 eura mesačne, získate 2,5-eurovú zľavu. Pri vyšších paušáloch od 20 do 29,99 eura mesačne dostanete 5-eurovú zľavu. Pri programe od 30 eur dostanete 7,5-eurové zvýhodnenie. Bonus získate aj pri službe bez viazanosti.

Pri objednávke cez web získate aj ďalší bonus – 1 GB dát na pol roka.

O2: Zaplatí zmluvnú pokutu

Operátor sa pokúša získať viazaných zákazníkov od operátorov Orange a Telekom. Zaplatí za nich pokutu za predčasné ukončenie paušálu. Maximálne do výšky 150 eur. Štandardný bonus – vo forme zľavy vo faktúre – aktuálne nemá.

U O2 si následne máte zvoliť ktorýkoľvek O2 Paušál alebo O2 Dáta. Pre produkt O2 Fér táto akcia neplatí.

Zmluvná pokuta, ktorú za vás firma zaplatí, sa rozpočíta ako zľava vo výške 5 eur mesačne z ceny paušálu. Zákazník teda bude platiť pôvodnú cenu paušálu, avšak bude v nej aj 5-eurová splátka zaplatenej pokuty u predošlého operátora, ktorú takto postupne vrátite operátorovi.

Ak klient počas obdobia splácania prejde k inému operátorovi, paušál zruší alebo prejde na O2 Fér, doplatí nesplatenú časť pokuty naraz. Ak by ste využili preplatenie pokuty za 120 eur a po roku by ste odišli, O2 doplatíte 60 eur.

Telekom: Až 200 eur, postupne

Spoločnosť ponúka bonus za prenos čísla v dvoch formách. Využiť sa dajú obe naraz.

Prvou časťou bonusu je zľava z faktúry, ktorá sa líši v závislosti od vybraného paušálu. Druhou je 50-eurová zľava na mobilné zariadenie, bez ohľadu na vybraný paušál. Bonus získate iba pri programe s viazanosťou.

Bonus sa bude uplatňovať ako zľava z paušálu počas 20-mesiacov:

  • 2,5 eura mesačne pri Happy XS a S – celkovo 50 eur
  • 5 eur mesačne pri Happy M, L a XL volania – celkovo 100 eur
  • 7,50 eura mesačne pri Happy XL, XXL a Profi – celkovo 150 eur

Zľavu na zariadenie získate od operátora v plnej výške hneď, postupne sa uplatňuje bonus na paušál.

K predplatenej karte Easy ponúka Telekom dvojnásobný kredit pri prvom dobití karty po odchode od konkurencie.

FunFón: Internet na pol roka zadarmo

Značkový operátor Orangeu dáva za prenesenie číslo do jeho siete bonus v podobe internetu. Získať môžete 500 MB dát mesačne počas prvého pol roka od aktivácie karty.

Nemusíte pritom splniť žiadne podmienky, ani pravidelne dobíjať kredit. Číslo je možné preniesť cez internet alebo predajňu Orange.

Rýchlosť sťahovania je obmedzená na 7,2 Mbit/s pre download a 0,5 Mbit/s pre upload. Po vyčerpaní dát sa internet spomalí na 0,13 Mbit/s, následne už dáta nie sú nijako limitované. Dostupná je pritom aj vysokorýchlostná 3G aj 4G sieť Orangeu.

4ka a Tesco bez bonusu

Žiadne zvýhodnenie za prenos čísla nezískate u operátora 4ka ani u značkového poskytovateľa Tesco mobile, ktoré funguje v sieti O2.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
 
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.