Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange spustil volania v LTE sieti. So štyrmi modelmi

Už traja operátori na Slovensku ponúkajú VoLTE – volania prostredníctvom 4G siete.

Článok zo včerajšieho dňa sme dnes o 13:45 doplnili o nové skutočnosti. 

Od dnešného dňa začal Orange komerčne ponúkať technológiu VoLTE aj na Slovensku. Nasleduje tak Telekom4ku, ktorí už službu klientom ponúkajú.

Voice over LTE (VoLTE) umožňuje prenos hovorov priamo cez 4G sieť. Kvalita hovorov je vyššia, rýchlejšie je aj spojenie. Počas telefonovania je možné využívať aj dátovú sieť.

„Zákazník môže v jednom čase telefonovať a zároveň byť pripojený na internet na tom istom zariadení,“ povedal projektový manažér Orangeu Pavol Kuťka, ktorý je zodpovedný za implementáciu VoLTE.

Aj napriek tomu, že pri použití VoLTE sú hovory uskutočnené cez dáta, sú spoplatnené rovnakou sumou ako bežné hovory, neodpočítavajú sa vám ani dáta v balíčkoch.

Pre štyri drahé Samsungy

Operátor tvrdí, že technológiu budú môcť využívať zákazníci s predplatenou kartou aj paušálom. Aktivácia bude prebiehať odo dnes, ale postupne – v priebehu júna bude dostupná pre všetkých zákazníkov s podporovanými zariadeniami. Či je možné požiadať o prednostnú aktiváciu, zisťujeme.

„VoLTE momentálne podporujú mobilné telefóny Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S8 a Samsung Galaxy S8+ s operačným systémom Android 7,“ uviedol Orange. Ponuka modelov sa má postupne rozširovať.

Doplnené o 13:45: V krátkom čase má pribudnúť podpora VoLTE aj pre Huawei P10, Samsung Galaxy S6 a ďalšie zariadenia od Samsungu. Technológia je zatiaľ dostupná iba v rámci siete Orange - pri volaniach do Telekomu a 4ky nebude fungovať. Zatiaľ nie je sprístupnená ani v roamingu.

V prípade, že máte záujem o prednostnú aktiváciu VoLTE - zavolajte na infolinku 905.

Telekom službu zatiaľ ponúka pre Samsung Galaxy S7 a S7 Edge. V 4ke je VoLTE dostupné iba pre jediný model značky ZTE. O2 službu ešte neponúka.

4G sieť od Orange, na ktorej VoLTE funguje, je aktuálne dostupné v 139 mestách a 1214 obciach. Pokrytie obyvateľov signálom predstavuje 80 percent – do konca roka sa má zvýšiť na 90 percent.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.