Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Odomknuté Androidy naša aplikácia nepodporuje, potvrdil Netflix

Predbežne však samotná aplikácia funguje aj na rootnutých či odblokovaných zariadeniach.

Popredná videopožičovňa Netflix, dostupná aj na našich končinách, vyvolala menší rozruch novou bezpečnostnou politikou pri svojej mobilnej aplikácii pre operačný systém Android.

Po novom už totiž má platiť, že aplikáciu cez oficiálny obchod Google Play Store nenainštalujeme, pokiaľ pracujeme na smartfóne či tablete s Androidom, ktorý bol rootnutý, resp. má odomknutý bootloader (zariadenie pritom nemusí byť rootnuté). Ako prvý na tému upozornil web Androidpolice.com.

Netflix čoskoro začne ponúkať HDR a Dolby Vision obsah
Netflix čoskoro začne ponúkať HDR a Dolby Vision obsah

Jediným mobilným zariadením s Androidom, na ktorom si vychutnáte HDR obsah, je zatiaľ LG G6.

Web si však zároveň všimol, že samotná aplikácia na podobných zariadeniach funguje naďalej (pokiaľ ju už máme nainštalovanú). A to aj v prípade, že bola aktualizovaná na najnovšie zostavenie (5.0.4). Minimálne zatiaľ je tak zablokované len inštalovanie aplikácie na rootnuté či odomknuté Androidy. Situácia sa však môže do budúcnosti zmeniť.

Pokiaľ sa pokúsime aplikáciu stiahnuť a nainštalovať na odomknutom zariadení, zobrazuje sa informácia o jej nekompatibilite. Služba Netflix už medzičasom potvrdila, že nejde o nejakú technickú chybu.

Netflix: V slovenčine už takmer stovka epizód seriálov
Netflix: V slovenčine už takmer stovka epizód seriálov

Videoslužba postupne pridáva k svojim seriálom lokalizované titulky. Pribudli aj k prvému filmu.

Netflix deklaruje, že dôvodom tejto zmeny má byť plný prechod na DRM technológiu ochrany obsahu Widevine od Google, ktorá je dostupná pre celú paletu platforiem. Platiť to má od verzie Netflix 5.0. Avšak vzhľadom na to, že aplikácia funguje, skôr než na nejaké technické obmedzenie to vyzerá na „zmenenú obchodnú politiku“.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.