Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tip: Neobmedzený, aj keď spomalený internet v Orangei za 3 eurá. Iba k vyšším paušálom

K viacerým programom si môžete dokúpiť pomerne rýchle dátové neobmedzeno, veľa ľudí o tom však nevie.

Ak využívate paušál od Orangeu, môžete si dokúpiť zrýchlenie internetu po minutí dátového balíka. Zaplatíte za to jedno alebo tri eurá mesačne. Dostupný je iba k vyšším programom.

Po minutí dátového balíka sa pri paušáloch zníži rýchlosť na 0,13/0,13 Mbit/s. Ak si ale doplatíte jedno euro, zvýši sa na 0,25/0,25 Mbit/s. Za tri eurá až na 0,75/0,75 Mbit/s.

ilustračná snímka ilustračná snímka

Takýto prístup celkom postačuje  na bežné surfovanie na internete, načítanie veľkých stránok ale potrvá dlhšie. Prístup nie je po stránke objemu dát nijako limitovaný – problémom nie je ani to, keď mesačne miniete aj mnoho gigabajtov.

Vyššiu rýchlosť si môžete objednať iba k programom Max 30 €, Max 40 €, Max 65 € alebo Max 100 €. Spomalený neobmedzený internet si môžete aktivovať aj vtedy, ak využívate starší, „zvierací“ paušál - napríklad Sova, Delfín alebo Panter. Dostupný je aj k programom zo skupiny Mobilný internet.

Orange vybraným zákazníkom dáva v rámci balíka výhod Orange Premium popisované zrýchlenie internetu na 0,75/0,75 Mbit/s aj zadarmo. Operátor presne nehovorí, komu balík dáva bezplatne.

K lacnejším paušálom Flex si takúto rýchlosť nemôžete aktivovať. Neobsahujú ani predplatené dáta. Dostupný je iba slimačí internetový prístup s rýchlosťou 0,06/0,06 Mbit/s – hoci dáta nie sú obmedzené.

Telekom, O2 ani 4ka nemajú v ponuke podobnú službu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.