Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

PitChoose: Nová slovenská aplikácia chce pomôcť pri rozhodovaní

Stačí nahrať obrázky dvoch možností a nechať vašich priateľov na Facebooku rozhodnúť za vás.

Prečo nezužitkovať ohromný počet používateľov Facebooku pri každodenných rozhodnutiach? Presne to je ideou novej slovenskej aplikácie s bizarným názvom PitChoose, ktorá sa snaží práve o spojenie týchto dvoch charakteristík moderného života. A ide jej to prekvapivo dobre.

Nechajte rozhodnúť iných

Princíp fungovania novinky je jednoduchý. Stačí sa prihlásiť prostredníctvom konta na Facebooku, vytvoriť otázku a nahrať fotografie dvoch rôznych odpovedí. O zvyšok sa postarajú používatelia spomínanej sociálnej siete, ktorí môžu nielen hlasovať, ale aj komentovať.

Prostredie aplikácie je jednoduché, no funkčné (zdroj: redakcia) Prostredie aplikácie je jednoduché, no funkčné (zdroj: redakcia)

Keďže je však podmienkou určitá používateľská základňa, v čase písania článku sme na prvý hlas čakali aj niekoľko desiatok minút. Rozhodne ale nejde o nič, čo by trocha popularity, respektíve trpezlivosti nevyriešila.

Stávka na jednoduchosť

Oceňujeme minimalistický postoj, ktorý ku konceptu autori zaujali. Priamo na hlavnej stránke totiž viete nielen hlasovať, ale aj pridávať príspevky. Tie navyše môžete zdieľať na Facebooku a zaistiť si tak rýchlejšiu odozvu.

Nepríjemným zistením bol ale fakt, že aplikácia nevie doručovať notifikácie o hlasoch, respektíve komentároch na vašich príspevkoch.

Pridanie novej ankety zvládne každý (zdroj: redakcia) Pridanie novej ankety zvládne každý (zdroj: redakcia)

Potiahnutie zľava ďalej odhalí hlavné menu s niekoľkými kategóriami. Pod položkou Môj profil nájdete všetky vaše príspevky spolu s počtami hlasov, vo Vybraných naopak príspevky, na ktoré ste reagovali vy.

Hlavné menu aplikácie je prehľadné (zdroj: redakcia) Hlavné menu aplikácie je prehľadné (zdroj: redakcia)

Dobrý nápad v rozjazde

Ak teda máte skupinku stálych Facebookových „poradcov“, PitChoose je dobrý spôsob na získanie ich spätnej väzby. Zvyknúť si ale budete musieť na pravidelné kontrolovanie aplikácie, nakoľko na nové hlasy ani komentáre priamo upozorniť nevie.

Názov

PitChoose

Podpora Android

Áno, stiahnuť

Podpora iOS

Áno, stiahnuť

Podpora Windows Mobile

Nie

Vydavateľ

Touch4IT s.r.o

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
 
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.