Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Orange po kritike zmenil názor. Vracia do ponuky Flex a Max

Operátor po jednom dni vrátil do ponuky pôvodné paušály. Pokračujú aj nové programy Go.

Spoločnosť Orange sa po predstavení kontroverzných programov Go, kde rozdelil dáta na domáce a zahraničné, rozhodol vrátiť do ponuky pôvodné balíky paušálov Flex a Max.

Aj keď ešte včera a dnes ráno tvrdili pracovníci Orangeu, že v ponuke sú už iba programy Go – a Flex a Max sa už nepredávajú, operátor expresne svoje rozhodnutie prehodnotil.

Štát operátorom: Ak obídete zrušenie roamingu v EÚ, dostanete veľkú pokutu
Štát operátorom: Ak obídete zrušenie roamingu v EÚ, dostanete veľkú pokutu

Tesne po predstavení kontroverzných paušálov od Orangeu sa k téme vyjadril aj štátny úrad.

Sú znovu v ponuke. Dôkazom je cenník

Hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová aktuálne bez bližších detailov potvrdzuje, že Flex a Max v ponuke ostávajú a budú naďalej predávané.

„Zákazník má stále na výber, či sa rozhodne pre nové paušály Go alebo portfólio Flex a Max. V paušáloch Flex a Max bude regulácia aplikovaná, až keď vstúpi do platnosti,“ hovorí aktuálne zástupkyňa Orangeu.

zdroj: Redakcia zdroj: Redakcia

Pozrite si včerajší cenník, kde operátor hovorí o konci predaja starých programov:

zdroj: Redakcia zdroj: Redakcia

Pôvodné programy sa včera neobjavovali ani na webe. Dnes sú tam opäť dostupné.

Čo urobil Orange

Operátor od včera ponúka v nových paušáloch Go iba 0,1 GB dát, ktoré sa dajú míňať v EÚ. Všetky ostatné dáta sú dostupné bez príplatkov iba u nás. Nevedno, ako upraví operátor podmienky v EÚ pri programoch Flex a Max, ktoré dnes expresne rýchlo vrátil do ponuky. Ak pôjde o výraznú zmenu, zmluvu môžete vypovedať bez sankcií, aj keď máte viazanosť.

Nič neporušujeme. Ešte nie je jún

Zároveň dodáva, že o zmenách a implementovaní roamingu bude ešte len informovať. Nemôže vraj obchádzať reguláciu, keď ešte nie je 15. jún, kedy vstúpi do platnosti v celej EÚ.

„Európsku reguláciu roamingu bude Orange Slovensko v plnom rozsahu rešpektovať. O všetkých ponukách platných po 15. júni, čiže v čase, keď vstúpi regulácia do platnosti, budeme informovať. Taktiež sa zásadne ohradzujeme voči tvrdeniu, že Orange reguláciu obchádza. Nie je možné obchádzať niečo, čo ešte neplatí,“ zdôrazňuje Piskunová.

Živé.sk a MobilMania.sk informovali o nových paušáloch ako o tých, ktoré sa ako prvé prispôsobujú budúcej regulácii, okrem iného aj na základe samotnej tlačovej správy operátora. „Sme radi, že našim zákazníkom dokážeme s mesačným predstihom ponúknuť paušály, ktoré nielenže zohľadňujú aktuálnu európsku reguláciu roamingu, ale im ponúkame taký obsah balíkov, ktorý je pre nich relevantný a užitočný,“ uviedla v nej riaditeľka komerčného úseku Orangeu Zuzana Nemečková.

Koniec roamingu v EÚ: Všetky info na jednom mieste
Koniec roamingu v EÚ: Všetky info na jednom mieste

Zákazníci operátorov sa už o niekoľko týždňov dočkajú zrušenia príplatkov v zahraničí.

Pozrite si aj reláciu Živé IT: Takto sa zmenia smartfóny budúcnosti

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.