Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google už ponúka vyhľadávanie pracovných ponúk a tvorbu fotokníh

Obe novinky sú zatiaľ dostupné len limitovanému počtu používateľov, majú sa však rozšíriť.

Google na nedávnej konferencii Google I/O avizoval, že čoskoro umožní používateľom hľadať pracovné ponuky cez aplikáciu Google Search. Taktiež spomenul, že bude možné vytvárať fotoknihy cez Google Photos. Obe novinky sa už začínajú objavovať v mobiloch používateľov.

V prípade pracovných ponúk je nová funkcia dostupná zatiaľ len obmedzenému okruhu ľudí, informuje portál Android Police. Funkcia dostala názov Google for Jobs a slúži na hľadanie zamestnania.

Vyskúšali sme nový Android O, pozrite si najdôležitejšie novinky
Vyskúšali sme nový Android O, pozrite si najdôležitejšie novinky

Hŕba noviniek, ktorú Google uviedol spolu s marcovým Androidom O, dnes už konečne funguje.

V aplikácii Google Search treba zadať požadovanú profesiu, o ktorú ma človek záujem a funkcia namiesto tradičných výsledkov hľadania ponúkne priamo pracovné ponuky na danú pozíciu so základnými informáciami.

Zmenené vyhľadávanie pracovných ponúk (zdroj: Android Police) Zmenené vyhľadávanie pracovných ponúk (zdroj: Android Police)

Pri našom testovaní však vyhľadávanie práce nefungovalo ešte novým spôsobom a aplikácia zobrazila len klasické výsledky hľadania. Novinka je zrejme nasadzovaná postupne a chvíľu potrvá, kým sa dostane ku všetkým.

Fotoknihy z mobilu

Druhou inováciou je tvorba fotokníh priamo v aplikácii Google Photos pre smartfóny, píše web GSMArena. Fotoknihy je už nejaký čas možné vytvárať cez webovú aplikáciu, teraz je však funkcia dostupná aj pre aplikáciu na iOS a Android.

Stačí pridať do knižnice fotky a zvoliť mäkkú či tvrdú väzbu. Umelá inteligencia Google sa spomedzi fotiek pokúsi vybrať tie najlepšie, ktoré sa neskôr vytlačia. Cena za fotoknihu s mäkkou väzbou je 9,99 USD (8,93 eura), tvrdá väzba stojí o 10 amerických dolárov (8,94 eura) viac. Ceny sú uvedené pre fotoknihu s 20 stranami, každá strana navyše stojí viac.

Táto novinka je zatiaľ dostupná len v USA. Google však sľúbil, že ju rozšíri aj do iných krajín.

(1 EUR = 1,1188 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.