Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Takto mala zrejme vyzerať vlajková Lumia od Microsoftu

Telefón mal poskytnúť prémiové spracovanie a zrejme aj solídny výkon.

Na internet sa vďaka portálu WindowsCentral dostali fotky smartfónu označovaného ako Microsoft Lumia 960, ktorý sa však na trh nikdy nedostal a bol nakoniec zrušený. Podľa fotiek to vyzeralo na špičkový model so solídnym spracovaním, ktorý mal byť nad modelmi Lumia 950 a Lumia 950XL.

Zrušená Lumia 960 (zdroj: windowscentral.com) Zrušená Lumia 960 (zdroj: windowscentral.com)

Microsoft interne telefón označoval aj ako Lumia Northstar. Nie je však známe, či by telefón naozaj niesol označenie Lumia 960, keby bol uvedený. Na fotkách vidíme prototyp, ktorý je údajne stále spoločnosťou používaný na vývoj operačného systému Windows 10 Mobile.

Popisy na fotkách tvrdia, že zariadenie by malo jednoliate hliníkové telo a vzadu mal byť 20Mpx fotoaparát s trojicou LED. Predná strana odhaľuje dvojicu reproduktorov a v útrobách mal byť na tú dobu najvýkonnejší čipset Qualcommu, Snapdragon 820. Displej mal mať rozlíšenie 2 560 × 1 440 px.

Smartfóny si polepšia, no o mobilnom Windows to neplatí
Smartfóny si polepšia, no o mobilnom Windows to neplatí

Kým Google Android je jasnou jednotkou, iOS nebude mať žiadneho vyzývateľa o dvojku trhu.

Kým modely Lumia 950 a 950 XL sa ešte dostali na trh, ich nasledovník už nie. Rovnako sa na trh nedostali nižšie modely ako Lumia 750 a Lumia 850. Oficiálne stanovisko prečo sa tak stalo firma nikdy neposkytla, no môžu za to zrejme slabé predaje smartfónov Microsoftu.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.