Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nokia 9 sa objavila v porovnávacích testoch, potvrdzujú parametre

Ponúkne telefón až 8 GB RAM? Nie je to isté.

Ohľadne chystaného špičkového smartfónu značky Nokia - model Nokia 9 - sa objavili ďalšie zaujímavé informácie. Na tému upozorňujú Nokiamob.net či GSMArena.com.

Zariadenie totiž (opätovne) navštívilo porovnávací test Geekbench, kde ako „Unknown heart“ figuruje skoro v troch desiatkach výsledkov. Test okrem iného potvrdzuje použitie výkonného čipsetu Snapdragon 835 s osmičkou procesorových jadier a tiež operačného systému Android 7.1.1 Nougat.

Nokia 9: Nový únik potvrdzuje duálny fotoaparát
Nokia 9: Nový únik potvrdzuje duálny fotoaparát

Mobilná novinka má ponúknuť high-endové parametre.

Z pohľadu operačnej pamäte RAM by mal telefón ponúknuť kapacitu 4 GB. Predtým sa však spomínalo, že Nokia 9 by mohla disponovať až 8 GB RAM. Táto možnosť je však údajne stále reálna: môže ísť napríklad o nejakú špeciálnu edíciu telefónu.

zdroj: Geekbench zdroj: Geekbench

Telefón s predpokladaným označením Nokia 9 – presnejšie jeho verzia TA-1004 – sa zároveň objavila aj v porovnávacom teste AnTuTu. Aj tento test potvrdzuje, že telefón ponúkne práve Snapdragon 835 a 4 GB RAM. Spomína sa aj Android 7.1.1.

zdroj: AnTuTu zdroj: AnTuTu

Telefón by ďalej mal ponúknuť rozlíšenie QHD na displeji (zrejme uhlopriečky 5,3 palca), duálny fotoaparát (13 MP a 13 MP) či 64 GB flash priestoru.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.