Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový telefón od Microsoftu vraj ponúkne projektor aj podporu pre Surface Pen

Telefón by mal tiež obsahovať stojan ako u tabletov Microsoftu a čipsetom bude zrejme model od Qualcommu.

Na internete sa objavili nové špekulácie o novom smartfóne Microsoftu. Ten v minulosti vystupoval ako Surface Phone, najnovšie sa však označuje ako „Surface Mobile“. Podľa príspevku používateľa h0x0d na sociálnej sieti Twitter by smartfón mal mať vstavaný projektor a malo by ho byť možné ovládať cez stylus Surface Pen. Informácie mali uniknúť na čínskych weboch.

Projektor by mal byť schopný premietať obraz telefónu na väčšiu plochu a s podporou funkcie Continuum by tak nebolo nutné používať monitor na to, aby sa z mobilu stal počítač. Batéria by pri premietaní mala vydržať najviac jednu hodinu.

Údajná podoba Surface Mobile (zdroj: Nokiapoweruser.com) Údajná podoba Surface Mobile (zdroj: Nokiapoweruser.com)

Ďalšie informácie uvádzajú, že zariadenie bude disponovať aj stojanom - podobne ako tablety Surface Pro a procesorom bude bližšie nešpecifikovaný model Snapdragonu. V čínskom texte sa spomínajú aj pojmy ako „Surface peking“ a „Surface Slavonia“, nie je však jasné, čo znamenajú. Je však možné, že pre rozličné regióny uvedie Microsoft telefón s rozličnou konfiguráciou.

Nič však zatiaľ zo strany Microsoftu nie je oficiálne a preto nie je vôbec isté, či sa nejakého nového smartfónu od tejto firmy dočkáme.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.