Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google Chrome 59 pre Android sľubuje rýchlejšie načítavanie stránok

Vylepšenia pod kapotou sľubujú aj menšie vyťaženie pamäte, vyššiu stabilitu a podporu pre animované obrázky PNG.

Najnovšia verzia webového prehliadača Chrome s číselným označením 59 je už nejakú dobu dostupná pre operačné systémy Mac, Windows a Linux. Majitelia smartfónov s Androidom však museli ešte chvíľu počkať, Google však už novú verziu uvoľnuje aj pre nich. Prináša rýchlejšie načítanie stránok, menšie vyťaženie operačnej pamäte a podporu pre animované obrázky formátu PNG.

Chrome 59 už mieri aj na smartfóny s Androidom (zdroj: Google) Chrome 59 už mieri aj na smartfóny s Androidom (zdroj: Google)  

Rýchlejšie načítanie internetových stránok má byť zapríčinené vylepšeniami v JavaScript engine. Stránky by sa mali načítavať o 10 až 20 percent rýchlejšie. Vylepšenie enginu by sa tiež malo podpísať pod lepšiu prácu s pamäťou a pod jej menšiu spotrebu.

Taktiež by mala byť vylepšená stabilita prehliadača vďaka oprave chýb. Pridaná bola aj podpora animovaných obrázkov formátu PNG, ktoré sú známe ako APNG. Tie sú podobné ako animované GIF, no podporujú aj 24-bitovú hĺbku obrázkov.

Ak ešte najnovšiu verziu nemáte, aktualizácia na Chrome 59 z obchodu Google Play by mala byť dostupná v priebehu niekoľkých dní.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.