Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

LG pravdepodobne pracuje na nástupcovi smartfónu Pixel XL

Taimen by mohol byť ešte väčší ako súčasný Pixel XL. Žiadne konkrétne parametre smartfónu však nie sú známe.

Spoločnosť LG zrejme pracuje na smartfóne s kódovým označením Taimen, ktorý by mal byť ďalší zo série Pixelov od Google. Naznačuje to komentár podpory na stránke Google Issue Tracker, ktorý si všimol portál 9to5Google.

Zmienka zamestnanca Google o Taimen (zdroj: 9to5google.com) Zmienka zamestnanca Google o Taimen (zdroj: 9to5google.com)

V marci sa začalo šepkať o nástupcoch modelov Pixel a Pixel XL, pričom novinky boli známe pod kódovým menom Walleye a Muskie. Spolu s nimi sa vyskytovalo v informáciách aj tretie zariadenie s menom Taimen. Existenciu telefónu nezávisle na komentári zamestnanca Google potvrdil aj redaktor portálu Android Police.

Nedávno sa objavila správa, že Muskie bol údajne zrušený a Google by tak mal ponechať len Walleye a Taimen. Walleye by údajne mal byť nástupca Pixelu s podobnou veľkosťou a Taimen vraj bude väčší, podobne ako Pixel XL. Označenie Taimenu je tiež G011C.

Akékoľvek špecifikácie noviniek nie sú zatiaľ známe. Aktuálne telefóny Pixel a Pixel XL vyrobilo HTC. Zatiaľ nie je známe, či LG prevezme pod svoje krídla výrobu oboch nástupcov, alebo len jedného. Google, ani žiadny iný výrobca zatiaľ nič oficiálne nepotvrdil.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.