Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové iPhony majú ponúknuť bezdrôtové nabíjanie aj zvýšenú odolnosť

Podobné informácie sa objavili aj predtým. Teraz prichádzajú od Wistronu.

Zdá sa, že chystané iPhony od firmy Apple, ktoré by mali byť predstavené v septembri, budú z viacerých aspektov naozaj prelomové. Aspoň z pohľadu súčasnej ponuky telefónov od Apple.

Popri napríklad prechode na OLED displeje sa často skloňuje aj natívna podpora bezdrôtového nabíjania a tiež zvýšená odolnosť voči prachu a vode. Zvýšenú odolnosť už mimochodom majú aj súčasné iPhony 7 / 7 Plus – spĺňajú stupeň krytia IP67.

Práve tieto dve vlastnosti nových iPhonov mal aktuálne potvrdiť ďalší zdroj. Tentoraz ide o výrobnú spoločnosť Wistron, ktorá sa stará o skladanie iPhonov.

Jeden z konceptov ako by mohol vyzerať celkom nový iPhone (zdroj: idropnews.com) Jeden z konceptov ako by mohol vyzerať celkom nový iPhone (zdroj: idropnews.com)

Jej šéf Robert Hwang sa nechal pre japonský web Nikkei Asian Review počuť, že proces skladania iPhonov sa príliš nezmenil, no nové funkcionality ako vodeodolnosť a bezdrôtové nabíjanie si teraz vyžiadali (menšie) zmeny v procese testovania aj samotného skladania telefónov. Na tému upozorňuje Neowin.net.

Poznáme podobu iPhone 8? Údajne unikli oficiálne rendery
Poznáme podobu iPhone 8? Údajne unikli oficiálne rendery

Znovu je potvrdená vertikálna orientácia objektívov, snímač odtlačkov prstov má byť integrovaný v displeji.

Predbežne nie je jasné, pre ktoré modely by mohli byť dostupné AMOLED displeje či bezdrôtové nabíjanie.

Možno pôjde iba o špeciálny „Anniversary Edition“ model. Má ponúknuť zmeny z pohľadu dizajnu aj úpravu veľkosti uhlopriečky displeja.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.