Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvý iPhone mohol dostať fyzickú klávesnicu. Zainteresovaní sa líšia v názoroch

Vrcholný predstaviteľ Apple sa údajne pri klávesnici chcel inšpirovať spoločnosťou BlackBerry.

Nedávno sme vás informovali o knižnej novinke s názvom The One Device: The Secret History of the iPhone, ktorá mapuje vývoj a vznik prvého smartfónu s logom nahryznutého jablka. Ako píše Cult of Mac, autor knihy Briana Merchant tvrdí, že nechýbalo veľa a iPhone 2G mohol prísť na svet s hardvérovou klávesnicou.

Jedným zo zdrojov autora bol aj bývalý viceprezident divízie iPodov Tony Fadell. Podľa neho to mal byť súčasný viceprezident marketingového oddelenia Apple Phil Schiller, kto chcel dať do vienka iPhonu 2G klasickú klávesnicu v štýle BlackBerry.

Apple iPhone (ilustračná snímka, zdroj: Shutterstock) Apple iPhone (ilustračná snímka, zdroj: Shutterstock)

Situáciu dokresľuje príbeh, podľa ktorého Schiller sedel v kancelárii pri stole a opakovane žiadal, aby bola pri prvom smartfóne od Apple použitá klasická klávesnica. Hoci ostatní pracovníci nezdieľali jeho názor, Schiller údajne nebol ochotný vypočuť si ich námietky.

Schiller sa však na sociálnej sieti Twitter proti tejto historke ohradil a uviedol, že takáto situácia sa nikdy neodohrala. Následne na jeho tweet reagoval aj autor tohto príbehu Faddel, ktorý napísal, že si Schillera váži ako priateľa a kolegu pričom priznal, že príbeh skutočne pravdivý nie je.

Ako vznikal prvý iPhone? Viac má prezradiť nová kniha
Ako vznikal prvý iPhone? Viac má prezradiť nová kniha

Kniha opisuje vývoj a zrod úplne prvého iPhonu z roku 2006. V predaji bude od 20. júna.

Faddel dodal, že autora knihy Merchanta už požiadal o nápravu. Ten sa na svoju obranu uviedol, že bývalý pracovník Apple mu historku povedal do takých detailov, že nemal dôvod pochybovať o jej pravdivosti.

Skutočnú pravdu tak zrejme poznajú len zainteresovaní páni. Bolo by však zaujímavé sledovať, ako by sa vyvíjal osud iPhonu, pokiaľ by na začiatku disponoval hardvérovou klávesnicou.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.