Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

O2: Denný internet čiastočne bez príplatku aj v EÚ

Zákazníci budú môcť surfovať s denným internetom bez príplatkov aj v zahraničí. Z balíka budú môcť minúť časť dát.

Mobilný operátor O2 oznámil, že od pondelka 3. júla umožní využívať „Internet na deň“ aj v krajinách EÚ, v Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande z časti bez príplatkov.

„Od 3. júla môžu naši zákazníci využívať Internet na deň aj v krajinách EÚ. Službu sme zákazníkom ešte viac zvýhodnili, keďže im bez príplatku pribalíme na cestu viac dát ako vyplýva z povinnosti regulácie EÚ,“ povedala hovorkyňa O2 Tereza Molnár.

Polovica dát bez príplatku

Z celkového objemu 250 MB za 0,5 eura bude možné v EÚ bez príplatku využiť 125 MB. Doteraz spoplatňoval operátor dáta pri tomto dennom balíku od začiatku. Za ďalšie dáta sa bude priplácať – približne 0,009 eura za 1 MB. Obdobný objem dát umožňuje v EÚ minúť aj Orange a TelekomPrvý z nich počas leta zatiaľ príplatky neuplatňuje. 

O2 zruší roaming v EÚ, aj pri dátach. Budú výnimky
O2 zruší roaming v EÚ, aj pri dátach. Budú výnimky

V zahraničí budú služby dostupné ako doma. Po vyčerpaní voľných dát ale internet zastaví.

Služba je dostupná na predplatených kartách O2 Fér alebo O2 Voľnosť. Pre aktiváciu stačí, aby zákazník povolil prístup na internet. Celý objem dát je možné naďalej využiť na Slovensku a v Česku.

Doplnené o 20:45: O2 potvrdilo, že k zmene prichádza aj kvôli štátnemu úradu, ktorý bude posudzovať ponuky operátorov.

„Aktuálna úprava vychádza aj z upresnenia od regulátora. Rozhodli sme sa však ísť nad rámec regulácie a zákazníkom sme pridali až polovicu balíčka, ktorú môžu minúť v krajinách EÚ,“ zdôraznila hovorkyňa O2 Tereza Molnár.

Regulačný úrad bude preverovať či operátori dodržali podmienky zrušenia roamingových príplatkov v EÚ. V prípade porušenia nariadenia hrozí providerom pokuta.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.