Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

O2 ruší pomalý internet po vyčerpaní balíka. Pre všetkých

Operátor sa rozhodol zrušiť slimačí neobmedzený internet. Nie je jediný.

Zákazníci mobilného poskytovateľa O2 nebudú môcť od pondelka 3. júla využívať spomalený neobmedzený internet po vyčerpaní predplateného objemu dát.

Klienti mali prístup k webu s rýchlosťou 0,05/0,05 Mbit/s, ak po minutí dát poslali SMS, že chcú takto surfovať.

„Zákazníci majú na výber viacero možností, ako využívať internet ďalej aj po prečerpaní balíčka a bez obmedzenia rýchlosti. Okrem manuálnej obnovy dátového balíčka môžu využiť aj službu Datahit,“ oznámilo O2.

Napríklad pri O2 Fér stojí 1 GB dát až 8 eur, pri O2 Voľnosti 5 eur.

Ďalšie data aktivuje automaticky

Služba Datahit nevyčerpaný objem dát sama prenesie do jedného ďalšieho zúčtovacieho obdobia. V prípade, že sa vám dáta minú ešte pred koncom zúčtovacieho obdobia, automaticky sa vám obnoví objem balíka za štandardnú cenu.

Aktivácia služby je zadarmo.

Pomalé dáta zrušil aj Orange

Orange pri programoch Go Europe tiež štandardne neumožňuje surfovať spomalenou rýchlosťou. Za ďalšie dáta sa pripláca – pri vyšších paušáloch ale iba 3 eurá za 1 GB dát.

Ak chcete získať prístup k neobmedzeným spomaleným dátam, musíte si priplatiť jedno euro – následne môžete surfovať s rýchlosťou 0,13/0,13 Mbit/s.

Pri starších paušáloch Orange spomalený internet naďalej poskytuje – s rýchlosťou 0,13/0,13 Mbit/s. K vyšším paušálom ponúkal atraktívnu možnosť zrýchlenia internetu na 0,25/0,25 Mbit/s za 1 euro, resp. 0,75/0,75 Mbit/s za 3 eurá.

Telekom má pomalé neobmedzené dáta s rýchlosťou 0,06/0,06 pri paušáloch Happy, pri Easy ich už zrušil. 4ka pomalé dáta po vyčerpaní balíka dát neponúka.

Doplnené o 20:10: O2 tvrdí, že spomalené dáta využíva 5-percent zákazníkov. „Rozhodnutie o zrušení možnosti dátovať spomalenou rýchlosťou vyplýva nielen z aktuálnych trendov na telekomunikačnom trhu doma i v zahraničí, ale aj z pripravenosti nášho portfólia,“ spresnila hovorkyňa O2 Tereza Molnár.

Zároveň vraj operátor chce, aby zákazníci naplno využívali potenciál 4G siete. Či O2 plánuje znížiť ceny dátových balíkov, nespresnila.

„Využívanie internetu spomalenou rýchlosťou bez spoplatnenia prenesených dát predstavuje ekonomicky neudržateľný model, keďže pre operátora sa s ním spájajú náklady, ktoré nie sú kryté výnosmi,“ tvrdí zástupkyňa operátora.

Zároveň dodáva, že zrušenie tejto možnosti zvažovalo O2 už dlhodobejšie. „Rozhodnutie urýchlila aj európska regulácia vyžadujúca zjednotenie podmienok využívania služieb v EÚ ako doma,“ dodala.

Internetové služby totiž musí zákazníkom ponúkať aj v EÚ a bez príplatkov

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.