Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sony vraj na IFA 2017 predstaví progresívny bezrámový smartfón

Panely bez rámikov sú už pripravené. Konkrétny model či iné parametre však známe zatiaľ nie sú.

Sony má na tohtoročnom veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA 2017 v Berlíne predstaviť svoj smartfón, ktorý má disponovať „skutočne bezrámovým displejom". Tvrdia to zdroje na čínskej sociálnej sieti Weibo.

Sony má tento rok priniesť smartfón s displejom úplne bez rámu (zdroj: JDI) Sony má tento rok priniesť smartfón s displejom úplne bez rámu (zdroj: JDI)

Displej neznámeho telefónu má mať uhlopriečku 6 palcov a pomer strán 18:9. Trendom posledného obdobia je pritom zužovanie rámu okolo displeja a touto cestou sa už vydalo mnoho výrobcov. Ani Sony nie je celkom výnimkou, jeho modely XA1 a XA1 Ultra prakticky nemajú rám na bokoch panela.

Hoci dôveryhodnosť zdroja nemožno overiť, príslušné technológie už sú k dispozícii. Spoločnosť Japan Display, ktorá je spojeným podnikom firiem Sony, Toshiba a Hitachi, minulý týždeň oznámila, že zahájila hromadnú produkciu Full Active LCD displejov s tenkým rámom na všetkých štyroch stranách a s pomerom strán 18:9 pre smartfóny.

JDI má 6-palcový displej s pomerom strán 18:9, štartuje výrobu
JDI má 6-palcový displej s pomerom strán 18:9, štartuje výrobu

Predbežne nie je jasné, v ktorých vlajkových lodiach by mohol byť nový panel použitý.

Sony nedávna oznámila termín konania svojej tlačovej konferencie na IFA 2017. Bude sa konať v posledný augustový deň. Čo si pre nás výrobca prichystal, je zatiaľ nejasné.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.