Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Samsung možno uvedie aj Galaxy S8 Mini. Toto by mal ponúknuť

Prítomný by mal byť 12Mpx fotoaparát a skener očnej dúhovky.

Začiatkom roka uviedol Samsung vlajkové lode Galaxy S8 a Galaxy S8+. Prvý menovaný disponuje displejom s uhlopriečkou 5,8 palca, druhý mobil má až 6,2-palcový displej. Juhokórejský gigant však údajne plánuje vydať aj menšiu verziu Galaxy S8 Mini, tvrdí portál IT Home.

S menšími rozmermi a slabším hardvérom má byť nižšia aj cena (zdroj: ithome.com) S menšími rozmermi a slabším hardvérom má byť nižšia aj cena (zdroj: ithome.com)

Menšia verzia Galaxy S8 má údajne mať 5,3-palcový displej a rovnako ako u veľkých modelov, aj Galaxy S8 Mini má disponovať minimalistickým rámikom okolo displeja. Vďaka menšej veľkosti by sa mobil mohol jednoduchšie ovládať jednou rukou.

„Mozgom“ zariadenia má byť čipset Snapdragon 821, ktorému budú sekundovať 4 GB RAM. Interné úložisko má byť veľké 32 GB. Veľké Galaxy S8/S8+ majú o čosi výkonnejší čip Snapdragon 835 a 64 GB vstavanej pamäte.

Test Samsung Galaxy S8: Úplne iný smartfón
Test Samsung Galaxy S8: Úplne iný smartfón

Aj keď Samsung natlačil do S8 zopár nových funkcií, najviac pozornosti púta dizajn.

Vzadu sa má nachádzať 12-megapixelový objektív a telefón by mal disponovať aj technológiou na snímanie očnej dúhovky. Menšie rozmery a slabší hardvér by sa mali podpísať aj pod nižšiu cenu telefónu. Nič však zatiaľ nie je oficiálne známe a Samsung zatiaľ nepotvrdil existenciu Galaxy S8 Mini.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.