Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nová vlajková loď od Xiaomi má ponúknuť 8 GB RAM či 6-palcový displej

Displej má zobrazovať v pomere strán 18:9.

Čínska firma Xiaomi podľa dostupných správ pracuje na príchode svojej novej vlajkovej lode, ktorá je zatiaľ známa pod kódovým označením „Chiron“. Na tému upozorňujú Androidheadlines.com či Phonearena.com.

Mala by zaujať minimálne z dvoch aspektov. Zariadenie má ponúknuť stále nevšedných 8 GB operačnej pamäte RAM a zároveň veľký 6-palcový displej avšak s rozlíšením 2 160 × 1 080 pixelov a pomerom strán 18:9. Displej bude zároveň chránený 2,5D zakriveným sklom, pričom výrobcom tohto panelu má byť Japan Display Inc. (JDI).

JDI má 6-palcový displej s pomerom strán 18:9, štartuje výrobu
JDI má 6-palcový displej s pomerom strán 18:9, štartuje výrobu

Predbežne nie je jasné, v ktorých vlajkových lodiach by mohol byť nový panel použitý.

Dodajme, že Xiaomi už má skúsenosti s použitím pomerne nekonvenčných displejov (ktoré však začínajú expandovať) – vlaňajší model Mi MIX ponúkol 6,4-palcový displej od firmy Sharp s pomerom strán 17:9.

Nie je pritom vylúčené, že Xiaomi Chiron bude v skutočnosti využívať nedávno predstavený takzvaný „Full Active displej“ od JDI. Aj keď sa skôr naznačovalo, že displej ako prvý dostane niektorá z vlajkových lodí od Sony – keďže JDI je spoločný podnik firiem Sony, Toshiba a Hitachi.

Test LG G6: Výborne použiteľný smartfón
Test LG G6: Výborne použiteľný smartfón

Top smartfón s množstvom predností, ale kontroverzným minuloročným hardvérom.

Xiaomi Chiron by tak ponúkol displej s rovnakým pomerom strán ako napríklad LG G6. Displej je relatívne vysoký, ale umožňuje produkovať užšie telefóny – lepšie padnú do ruky. Samsung zase využíva Infinity displej s pomerom strán 18,5:9 u svojich modelov Galaxy S8/S8+.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.