Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Google zverejnil júlové záplaty pre Android. Opravených bolo viac ako 130 problémov

Hoci niekoľko závažných chýb bolo opravených až teraz, Google neeviduje ich zneužitie.

Android je opäť o niečo bezpečnejší. Rovnako ako každý mesiac, aj teraz spoločnosť Google vydala balíček bezpečnostných opráv.

Prvé ich však nedostali zariadenia Pixel ani Nexus, predbehnúť ich stihlo HMD Global so svojimi smartfónmi Nokia. Téme sa venovali weby XDA Developers a Nokiapoweruser.

Používatelia smartfónov Nokia 6 v regiónoch Taiwan a Hongkong totiž spomínanú aktualizáciu získali už včera, zatiaľ čo dokumentácia júlových záplat bola vydaná iba dnes. Počnúc dneškom začnú byť nové opravy tiež distribuované na všetky podporované zariadenia Pixel a Nexus, teda Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus 9 a Nexus Player.

Google hrozí ďalšia megapokuta. Tentoraz kvôli službám a Androidu
Google hrozí ďalšia megapokuta. Tentoraz kvôli službám a Androidu

Na rad prišiel operačný systém Android. Podmienky pre výrobcov mali porušovať protimonopolné pravidlá. Nie je vylúčené, že výsledná pokuta od EÚ bude ešte vyššia ako 2,4 mld. eur udelených v júni.

Rovnako ako minulý mesiac, aj teraz je spolu 139 opráv rozdelených do dvoch balíčkov – čiastočný, datovaný 1.7.2017, ktorý obsahuje záplaty týkajúce sa výhradne Androidu, a úplný, datovaný 5.7.2017, ktorý okrem vyššie spomínaných problémov rieši aj chyby spojené s vybraným hardvérom. Podrobnosti nájdete na stránkach projektu AOSP.

 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.