Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Qualcomm chce v USA zakázať predaj iPhonov. Vraj porušujú patenty

Výrobca čipov výrazne pritvrdil v boji proti firme Apple.

Spoločnosti Apple a Qualcomm spolu viedli, resp. vedú hneď niekoľko právnych sporov, ktoré sa obvykle krútia okolo údajného zneužívania patentov. V najnovšom obvinení však firma Qualcomm výrazne „pritvrdila“.

Žiada dokonca zákaz importu, predaja aj skladovania už dovezených iPhonov (z Číny). Dôvodom má byť údajné porušovanie šestice jej patentov, ktoré iPhony využívajú pri viacerých kľúčových funkciách. So žalobou sa firma obrátila na US International Trade Commission (ITC) aj Federálny súd. Na tému upozorňujú Neowin.net či GSMArena.com.

Apple iPhone je opäť predmetom sporu (zdroj: Shutterstock.com) Apple iPhone je opäť predmetom sporu (zdroj: Shutterstock.com)

Apple údajne nemá právo na používanie ani jedného zo šestice patentov a zároveň ani neplatí príslušné poplatky za ich používanie Qualcommu. Spoločnosť vo svojej tlačovej správe patenty spomenula aj detailnejšie. Týkajú sa oblastí celkového výkonu iPhonov, konektivity aj (zvyšovania) výdrže na jedno nabitie.

Qualcomm predpokladá, že formálne vyšetrovanie jeho tvrdení odštartuje v auguste. Celý proces sa podľa všetkého preleje aj do budúceho kalendárneho roka.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.