Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bezdrôtové nabíjanie pre nové iPhony sa vraj oneskorí

Príslušenstvo pre bezdrôtové nabíjanie nových iPhonov vraj dorazí neskôr, alebo bude predávané separátne.

Od nových iPhonov sa okrem iného očakáva, že budú disponovať funkciou bezdrôtového nabíjania. Dobre informovaný bloger John Gruber však tento týždeň na sociálnej sieti Twitter naznačil, že príslušenstvo pre bezdrôtové nabíjanie nestihne prísť spolu s novými telefónmi.

Gruber cituje nemenované zdroje, podľa ktorých Apple nestihne mať technológiu pre bezdrôtové nabíjanie natoľko pripravenú, aby mohol pribaľovať k iPhonom aj patričné príslušenstvo. Induktívna nabíjačka má byť buď predávaná samostatne alebo sa oneskorí a dorazí až s príchodom iOS 11.1, tvrdí Gruber.

Takto by mohol vyzerať nový iPhone 8
Takto by mohol vyzerať nový iPhone 8

Leaker postavil pravdepodobný model iPhonu 8. Nová koncepcia displeja takmer úplne eliminuje okraje.

Zároveň dodáva, že si nie je vedomý toho, či je na vine softvér alebo hardvér. Keďže však bloger spomína operačný systém iOS 11.1, mohlo by to naznačovať, že iOS 11 ešte nebude pripravený pre bezdrôtové nabíjanie. Ten by mal byť uvedený práve v čase príchodu nových iPhonov.

zdroj: Twitter zdroj: Twitter

Hoci sa mnohé Gruberove informácie v minulosti ukázali ako pravdivé, je potrebné brať jeho tvrdenia s rezervou. Apple má stále niekoľko mesiacov na dokončenie iPhonov a všetko nakoniec môže dopadnúť inak.

Zatiaľ nie je ani známy ani presný štandard bezdrôtového nabíjania, ktorý Apple použije. Špekulácie zo začiatku tohto týždňa však naznačujú, že pôjde o štandard Qi a s iPhonmi by sa tak mohli dať používať aj iné kompatibilné nabíjačky. Presný plán Apple je však stále neznámy a svoje telefóny môže obmedziť len na nabíjačky vlastnej výroby.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.