Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kde je sľubovaný Essential Phone od spolutvorcu Androidu? Výrobca zatiaľ mlčí

Telefón mal doraziť k zákazníkom pred ôsmimi dňami. Nestalo sa tak a spoločnosť o dôvode odloženia mlčí.

Spoluautor operačného systému Android a súčasný šéf spoločnosti Essential na konci mája predstavil svoj vlastný smartfón Essential Phone. Pri predstavení zároveň sľúbil, že telefón začne expedovať do 30 dní. Je to už 38 dní od tohto sľubu a telefón na trhu stále nie je, informoval portál Business Insider.

Essential Phone nedorazil v sľúbenom termíne (zdroj: Essential) Essential Phone nedorazil v sľúbenom termíne (zdroj: Essential)

Spoločnosť začala po predstavení aj prijímať predobjednávky na mobil za 699 amerických dolárov (613 eur). Tie je možné stále robiť, no stránka neinformuje o odhadovanom čase doručenia. Vyzerá to však tak, že ani prví záujemcovia nedostanú svoj produkt v stanovenom čase a projekt nabral oneskorenie.

Redakcia Business Insider sa pokúsila zistiť stanovisko firmy, hovorca sa však odmietol vyjadrovať k viacerým pokusom o komunikáciu. Hovorca amerického operátora Sprint pre redakciu len prezradil, že telefón by mal debutovať tento rok.

Oficiálny dátum uvedenia a dôvod odloženia však zostáva neznámy.

(1 EUR = 1,1412 USD) 

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.