Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špeciálna edícia Nokia 3310 stojí cez 2 tisíc eur, iPhone je ešte drahší

Luxusný materiál a na zadnej strane plaketa s Vladimírom Putinom a Donaldom Trumpom.

Ruská spoločnosť Caviar pri príležitosti summitu G20 vydala špeciálnu edíciu telefónu Nokia 3310 s podobizňou prezidentov Donalda Trumpa a Vladimíra Putina na zadnej strane. Na novinku upozornil portál Android Authority.

Summit G20, na ktorom sa v magický dátum 7.7.2017 stretli lídri najvplyvnejších krajín sveta, bol v médiách označovaný aj ako „Putin-Trump Summit“. V tento deň sa totiž americký a ruský prezident po prvýkrát stretli osobne. Ruská spoločnosť Caviar, ktorá sa špecializuje na vizuálnu modifikáciu mobilných telefónov, pri tejto príležitosti vydala práve špeciálnu edíciu novej Nokie 3310, ktorá dostala názov „Putin-Trump Summit Edition“.

Test Nokia 3310 (2017): Nezmar v modernej podobe
Test Nokia 3310 (2017): Nezmar v modernej podobe

Oživená Nokia 3310 toho s pôvodným modelom nemá veľa spoločného. Jej kúpa ale má zmysel.

Klasická konfigurácia, luxusné prevedenie

Čo do funkčnosti, Nokia 3310 nebola nijako pozmenená. Zmenou prešla hlavne konštrukcia telefónu. Telo je vyrobené z tvrdenej titánovej zliatiny BT23 so vzorom luxusnej damaškovej ocele. Okraj displeja je vyrobený zo zlata, rovnako ako 3D plaketka na zadnej strane s podobizňami oboch prezidentov hľadiacich rovnakým smerom. Tí sú vyobrazení s presnosťou 7 mikrónov.

Titánová Nokia 3310 bude zrejme skutočným Chuckom Norrisom medzi mobilnými telefónmi (Zdroj: Caviar Phone) Titánová Nokia 3310 bude zrejme skutočným Chuckom Norrisom medzi mobilnými telefónmi (Zdroj: Caviar Phone)

Nad prezidentmi je umiestnené zlaté logo spoločnosti Caviar spolu s unikátnym sériovým číslom telefónu a priamo pod nimi je plaketka s nápisom „G20 GERMANY 2017 HAMBURG 07.07. 17“ a dátumom, kedy sa stretnutie konalo. Stredné tlačidlo na prednej strane má zároveň vyryté oficiálne logo summitu. Zariadenie je dodávané v luxusnom balení so zamatovým vnútrom a obsahuje telefón, slúchadlá, nabíjačku, záručný list a kľúč k odomknutiu zadného krytu.

Cena pre skutočných zberateľov

Zberateľskú Nokiu 3310 Putin-Trump Summit Edition predáva spoločnosť Caviar za 149 000 rubľov, čo je v prepočte 2 161,95 eur. Podľa oficiálnej stránky spoločnosti je telefón vhodný darček pre každého, „ktorému nie je ľahostajná súčasná história a politika“.

Modifikácii sa nevyhol ani iPhone 7 a iPhone 7 Plus (Zdroj: Caviar Phone) Modifikácii sa nevyhol ani iPhone 7 a iPhone 7 Plus (Zdroj: Caviar Phone)

Nokia 3310 však nie je jediný telefón, ktorý Caviar pretvoril na Putin-Trump Summit edíciu. V rovnakom prevedení si môžete kúpiť aj iPhone 7 a iPhone 7+. Tie sú dostupné vo verziách 32 GB, 128 GB a 256 GB. Najlacnejšia verzia iPhone 7 32 GB stojí 184 000 rubľov (2 669,79 eur) a za najdrahšiu verziu iPhone 7 Plus s 256 GB pamäťou zaplatíte 229 000 rubľov (3 322,73 eur). Všetky iPhony sú samozrejme dodávané v elegantnom červenom balení spolu s certifikátom pravosti.

(1 EUR = 68,9193 RUB)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.