Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aplikácia od tvorcov Prismy premieňa selfies na nálepky

Novinka je momentálne dostupná len pre systém iOS, verzia pre Android má prísť do pár týždňov.

Aplikácia Prisma, ktorá pomocou umelej inteligencie pretvára fotografie na grafiky v štýle populárnych malieb, sa stala hitom minuloročného leta. Ako býva zvykom, po čase začali jej funkcie kopírovať aj ďalšie nástroje a komunikátory.

Vývojári z Prisma Labs však nezaspali na vavrínoch a predstavili aplikáciu Sticky, ktorá pretvára selfie fotografie na nálepky pre chatovacie aplikácie. O novinke informoval portál TechCrunch.

Sticky, rovnako ako Prisma, využíva na úpravu fotiek neurónové siete. Autori ich naučili odlíšiť osobu od zvyšných objektov v pozadí, ktoré je následne možné nahradiť jednou farbou alebo úplne odstrániť. Tieto výpočty podľa slov vývojárov zabezpečuje samotné zariadenie.

Prostredie aplikácie Sticky (zdroj: iTunes) Prostredie aplikácie Sticky (zdroj: iTunes)

Nechýba možnosť pridania textu a bieleho okraja okolo výrezu, ktorý dotvára výsledný dojem „nálepky“. Ak používateľ počas fotenia drží tlačidlo spúšte, aplikácia skombinuje fotografie do krátkej animácie.

Finálnu podobu nálepky je možné priamo z aplikácie zdieľať v rôznych sociálnych sieťach či komunikačných platformách. Hoci sa momentálne vo väčšine programov zobrazí iba ako bežný obrázok, v budúcnosti by mohla pribudnúť aj natívna podpora. Autori totiž komunikujú s vývojármi sietí WeChat a Telegram, ktoré by mali poskytnúť svoje API (aplikačné rozhranie).

Prostredie aplikácie Sticky (zdroj: iTunes) Prostredie aplikácie Sticky (zdroj: iTunes)

Nie je dokonalá. Zatiaľ

Všetky vytvorené nálepky ostávajú uložené aj priamo v aplikácii Sticky, kde je s nimi možné neskôr pracovať ďalej. Vývojári chcú do budúcna ponúknuť aj možnosť vkladania nálepiek do fotografií.

Umelá inteligencia od Adobe zachráni nepodarené selfie
Umelá inteligencia od Adobe zachráni nepodarené selfie

Adobe v novom videu demonštruje aj pokročilú funkciu výmeny štýlov medzi fotografiami.

Novinka však má aj svoje muchy. TechCrunch spomína napríklad problém s výrezom vlasov či tváre pri rôznych svetelných podmienkach. Všetko by sa však malo zlepšiť s nárastom používateľov a ďalšími tréningami neurónových sietí.

Aplikácia Sticky je momentálne dostupná zadarmo pre operačný systém iOS, verzia pre Android by mala doraziť nanajvýš do dvoch týždňov.

Pridajte sa k nám na Facebooku. FACEBOOK FANPAGE
 
Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.