Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Galaxy Note 8 vraj príde skôr, kvôli klesajúcim predajom Galaxy S8

Okrem slabnúcich predajov súčasných modelov môže uvedenie Note 8 urýchliť aj príchod iPhonov.

Jedným z najviac očakávaných smartfónov, resp. tabletofónov tohto roka je Samsung Galaxy Note 8. Rôzne zdroje pritom tvrdia, že Samsung nebude s príchodom produktu veľmi otáľať. Skôr naopak. K čo najskoršiemu uvedeniu ho majú „tlačiť“ hneď dva faktory.

Jedným z nich je údajne klesajúci predaj súčasných vlajkových lodí Galaxy S8 a S8+. Tie boli uvedené pred koncom apríla a výrobca z nich za dva mesiace predal 9,8 milióna kusov. U predchodcov Galaxy S7/S7+ však dosiahli predaje za rovnaké obdobie 12 miliónov kusov.

Test Samsung Galaxy S8: Úplne iný smartfón
Test Samsung Galaxy S8: Úplne iný smartfón

Aj keď Samsung natlačil do S8 zopár nových funkcií, najviac pozornosti púta dizajn.

Ďalším faktorom je príchod očakávanej novej generácie telefónu iPhone. Hoci nie je stále jasné, koľko noviniek vlastne uvidíme a ktoré budú napríklad disponovať OLED panelmi, nové iPhony zvyknú vzbudiť nemálo pozornosti a zatieniť konkurenciu.

Samsung Galaxy Note 7 (zdroj: redakcia) Samsung Galaxy Note 7 (zdroj: redakcia)

Samsung však môže mať skorším uvedením Galaxy Note 8 určitú šancu. Ohľadne nových iPhonov sa totiž neraz spomínajú viaceré problémy, ktoré by mohli posunúť samotný štart predaja produktov od Apple na trhu. Či už ide napríklad o údajný nedostatok NAND flash pamätí alebo potenciálne odloženie príchodu podpory bezdrôtového nabíjania.

Bezdrôtové nabíjanie pre nové iPhony sa vraj oneskorí
Bezdrôtové nabíjanie pre nové iPhony sa vraj oneskorí

Príslušenstvo pre bezdrôtové nabíjanie nových iPhonov vraj dorazí neskôr, alebo bude predávané separátne.

Ohľadne samotného predstavenia a príchodu Note 8 na trh sa momentálne objavujú rozporuplné informácie. Niektoré „dobre informované zdroje“ tvrdia, že Samsung predstaví Galaxy Note 8 už 23. augusta (a nie 26. augusta). Iné spomínajú prvú polovicu septembra (resp. 10. september). Na tému upozorňujú Fonearena.com či Phonearena.com.

Zdroje sa však viac-menej zhodujú v tom, že samotný predaj nového Note 8 na trhu by sa mal udiať ešte niekedy v prvej polovici septembra. Je pritom predpoklad, že nové iPhony budú globálne dostupné až niekedy v novembri.

Samsung Galaxy Note 8 by mal ponúknuť 6,3-palcový displej s pomerom strán 18,5:9, podobne ako Galaxy S8 a S8+. Samozrejmosťou bude podpora dotykového pera S Pen, typická pre Note produkty. Očakávať môžeme aj Snapdragon 835 či Exynos 8895 (podľa trhu), 6 GB RAM, batériu s kapacitou 3 300 mAh a podľa všetkého aj duálny fotoaparát. Má pozostávať z dvojice 12-megapixelových senzorov.

Medzičasom sa objavili aj informácie o cenách. Samsung Galaxy Note 8 sa má ponúkať na európskom trhu za 999 eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.