Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Xiaomi chystá tisíce kamenných obchodov. Bude aj na Slovensku

Vo vlastných predajniach ponúkne celý ekosystém produktov, potvrdil distribútor.

Čínsky výrobca elektroniky Xiaomi chce výrazne rozšíriť sieť svojich kamenných predajní. Potvrdil to senior viceprezident Xiaomi Xiang Wang v rozhovore pre americký portál CNBC. Spoločnosť chce vybudovať až dvetisíc obchodov v priebehu nasledujúcich troch rokov.

Wang tiež priblížil, že polovica z predajní vznikne mimo domovskú Čínu. Jedným z cieľových trhov, avšak údajne až v budúcom roku, bude aj východná Európa. Vlastnú predajňu bude mať Xiaomi aj na Slovensku.

Xiaomi Mi Home Store ponúkajú celý ekosystém zariadení od výrobcu (zdroj: IndianExpress.com) Xiaomi Mi Home Store ponúkajú celý ekosystém zariadení od výrobcu (zdroj: IndianExpress.com)

Na Slovensku od minulého roka

Viaceré médiá dnes informovali, že Xiaomi čoskoro oficiálne vstúpi na slovenský trh. Nie je to ale presné. Výrobca totižto už u nás má oficiálneho distribútora niekoľko mesiacov. Je ním spoločnosť IRDistribution. Na Slovensku tak už je možné aj oficiálnou cestou kúpiť niektoré smartfóny, fitness náramky, smarthodinky a iné príslušenstvo značky Xiaomi.

Distribútor pre Živé.sk potvrdil, že kamenný obchod Xiaomi plánuje vybudovať aj na Slovensku. Neprezradil ale, kedy sa ho dočkáme, ani koľko ich bude.

Vieme však, že predajne budú založené na koncepte Mi Home Store a ponúknu celý ekosystém zariadení od Xiaomi, nielen smartfóny a príslušenstvo.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.