Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Slováci kráčajú menej ako okolité národy, zistili vedci pomocou smartfónov

Najviac krokov z okolitých krajín urobia Ukrajinci. Neradi chodia peši v Malajzii.

Vedci zo Stanfordskej univerzity pomocou smartfónov zistili, koľko krokov priemerne urobia ľudia v jednotlivých krajinách. Z ich výsledkov vyplýva, že Slováci urobia najmenej krokov zo všetkých našich susedných krajín.

Slováci každý deň urobia 5 136 krokov. Česi nachodia 5 508 krokov, Rakúšania 5 351, Maďari 5 258, Poliaci 5 248 a Ukrajinci až 6 107 krokov. Výskumníci dáta zozbierali zo vzorky 717 527 ľudí zo 111 štátov sveta počas 95 dní.

Mapa priemerného počtu denných krokov (zdroj: Tim Althoff) Mapa priemerného počtu denných krokov (zdroj: Tim Althoff)

Využili na to anonymné dáta z mobilnej fitness aplikácie Azumio Argus, takže dáta pochádzajú len od ľudí, ktorí vlastnia smartfón a majú nainštalovanú aplikáciu premeranie krokov.

V krajinách, z ktorých mali vedci dáta od aspoň 1 000 osôb urobili aj detailnejšiu analýzu. Túto podmienku splnilo 46 krajín, Slovensko medzi nimi nebolo. Z detailnej štatistiky však vyplýva, že najviac krokov na svete spravia obyvatelia Hongkongu a to až 6 880 krokov denne.

Aspoň 10 000 denne

Nasleduje za nimi Čína s 6 189 krokmi a tretia je už spomenutá Ukrajina. Najmenej sa nachodia v Malajzii, kde urobia 3 963 krokov denne. Štatistika tiež prezradila, že najviac krokov robia ľudia vo veku 20 až 30 rokov, potom počet krokov klesá.

Pri porovnaní rovnakých vekových skupín vyšli aktívnejšie muži ako ženy. Podľa odborníkov by ľudia mali denne urobiť 10 000 krokov, aby si udržovali kondíciu a zlepšovali zdravie. Práve tento limit používa mnoho fitness aplikácií ako prednastavený na každý deň.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.