Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Páči sa vám softvér smartfónov od Sony? Takto získate aspoň časť z neho

Úprava vyžaduje root prístup alebo custom ROM s podporou platformy Substratum. Výsledok ale rozhodne stojí za to.

Android vo forme, v akej ho dodáva spoločnosť Sony na svojich smartfónoch Xperia, je v komunite hodnotený ako jeden z najkrajších. Čo ale robiť v prípade, ak vlastníte zariadenie od iného výrobcu?

Jedným z riešení môže byť nová téma pre platformu Substratum s jednoduchým názvom Xperia Lockscreen Clock, ktorú vytvoril vývojár Chetan Lodha na základe programu XOSP. Téme sa venoval web XDA Developers.

Dodajme však, že v prvom prípade ide o neoficiálny softvér, ktorého používanie je bez záruky. Napríklad garantovať bezpečnosť.

Google zverejnil júlové záplaty pre Android. Opravených bolo viac ako 130 problémov
Google zverejnil júlové záplaty pre Android. Opravených bolo viac ako 130 problémov

Hoci niekoľko závažných chýb bolo opravených až teraz, Google neeviduje ich zneužitie.

Dva štýly vrátane písma

Novinka síce dokáže zmeniť iba uzamykaciu obrazovku zariadenia, ponúka ale hneď až dva typy úprav. Číslom 1 je označovaný najnovší štýl, s ktorým sa stretnete v prípade najmodernejších smartfónov Xperia, číslo 2 naopak predstavuje „klasický“ motív hodín. Okrem úprav UI systému je však pre úplnosť potrebné aktivovať aj pribalený font. Ten zmení štýl písma v celom systéme.

Téma je jednoduchá, rozhodne ale stojí za skúšku (variant číslo 1 vľavo, variant číslo 2 vpravo)(zdroj: redakcia) Téma je jednoduchá, rozhodne ale stojí za skúšku (variant číslo 1 vľavo, variant číslo 2 vpravo)(zdroj: redakcia)

Téma síce nie je dostupná v Obchode Play, stiahnuť si ju však bezplatne môžete na fórach webu XDA Developers, kde ju uverejnil samotný vývojár. Spomenutý je konkrétny zoznam podporovaných custom ROM, uspieť ale môžete aj s inými – stačí skúšať prekrytia jedno po druhom.

Nestačí?

V prípade, že sa vám softvér Xperií naozaj páči, môžete vyskúšať napríklad aj tému MultiUI Free bezplatne dostupnú v Obchode Play. V aplikácii Substratum potom stačí vybrať variant Xperia.

Pre úplnú transformáciu systému môžete okrem Xperia Lockscreen Clock využiť aj tému MultiUI Free (zdroj: Google Play) Pre úplnú transformáciu systému môžete okrem Xperia Lockscreen Clock využiť aj tému MultiUI Free (zdroj: Google Play)

Upravené budú napríklad Nastavenia či panel rýchlych nastavení, bez Xperia Lockscreen Clock ale zostane uzamykacia obrazovka nedotknutá.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.