Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Xiaomi Redmi 5: Rozsiahly únik potvrdil parametre

K dispozícii sú zároveň aj obrázky chystaného telefónu.

Na sociálnej sieti Weibo sa objavili podľa všetkého uniknuté oficiálne obrázky (propagačné materiály), ktoré detailne predstavujú ešte neuvedený telefón Xiaomi Redmi 5. Odhaľujú dizajn, parametre aj ceny očakávanej novinky. Na tému upozorňuje web GSMArena.com.

zdroj: Weibo zdroj: Weibo

Xiaomi Redmi 5 by na základe týchto materiálov mal ponúkať dvojicu čipsetov aj RAM konfigurácií. Jedna zahŕňa Snapdragon 625 (2 GHz) s 3 GB RAM, druhá Snapdragon 630 (2,2 GHz) párovaný so 4 GB RAM. Priestor pre dáta bude mať kapacitu 16 / 32 GB pre 3 G RAM a 64 GB pri verzii so 4 GB operačnej pamäte. Nechýba podpora microSD kariet ani dvoch SIM.

Novinka ďalej ponúkne 5-palcový IPS displej s rozlíšením Full HD, 16-megapixelový fotoaparát na zadnej strane, prednú 5-megapixelovú kameru či batériu s kapacitou 3 680 mAh. Operačným systémom bude Android 7.1.1 Nougat (samozrejme, nad ním platforma MIUI).

zdroj: Weibo zdroj: Weibo

Únik prezrádza aj ceny, ktoré môžeme očakávať. Základný model s 3 GB RAM a 16 GB flashu sa bude zrejme ponúkať okolo hranice 110 eur po prepočte, stredný variant s 3 GB RAM a 32 GB flashu vyjde na cca. 134 eur a napokon prevedenie so 4 GB RAM a 64 GB flashu by malo stáť cca. 142 eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.