Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Výrobca luxusných mobilov Vertu končí. Možno definitívne

Plán na záchranu firmy podľa všetkého stroskotal.

Legendárna značka sveta luxusných telefónov má svoje dni spočítané. Aspoň tak to tvrdia dostupné zdroje. Spoločnosť Vertu by mala celkom uzavrieť svoju činnosť v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska. S tým súvisí aj prepustenie zhruba dvoch stoviek zamestnancov. Na tému upozorňujú BBC UK či Fonearena.com.

zdroj: Vertu zdroj: Vertu

Vertu už má na pomery moderných technológií „bradatú históriu“. Založená bola ešte v roku 1998 firmou Nokia, pričom od začiatku sa špecializovala na luxusné zariadenia pre zámožnejších klientov. Zatiaľ posledným majiteľom Vertu je turecký biznismen Murat Hakan Uzan, ktorý firmu odkúpil od čínskeho holdingu. Uzan je však považovaný médiami za kontroverzného podnikateľa, pričom sídli v Paríži.

TCL bude pre Vertu vyrábať smartfóny
TCL bude pre Vertu vyrábať smartfóny

Podobných dohôd bude zrejme viac.

Pokus o oživenie značky však podľa všetkého nevyšiel, pričom firma má mať na krku stratu vo výške 128 miliónov libier.

Možno však nejde o definitívny koniec Vertu na trhu. Uzan si totiž aj po likvidácii firmy plánuje ponechať značku, technológie aj príslušné licencie. Pred časom bolo pritom oznámené, že telefóny Vertu by mal vyrábať koncern TCL. Nie je jasné, čo bude s touto prípadnou dohodou.

(1 EUR = 0,88215 GBP)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.