Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aj KFC má vlastný smartfón. V kooperácii s Huawei

Kúpou získa zákazník kredit na pochúťky zo známej siete reštaurácií.

Po nedávnom predstavení špeciálnej edície Nokie 3310 v tematickom prevedení „G20 Putin Trump Summit“ prichádza ďalší potenciálne zaujímavý telefón. Tentoraz spojili sily Huawei a KFC. Firmy plánujú vydať špeciálnu edíciu smartfónov k 30.výročiu pôsobenia spomínaného fastfoodu v Číne. Na novinku upozornil portál Android Authority.

Špeciálna edícia Nokia 3310 stojí cez 2 tisíc eur, iPhone je ešte drahší
Špeciálna edícia Nokia 3310 stojí cez 2 tisíc eur, iPhone je ešte drahší

Luxusný materiál a na zadnej strane plaketa s Vladimírom Putinom a Donaldom Trumpom.

Luxusný vzhľad, dostačujúci hardvér

„KFC telefón“ parametrami neohuruje. Disponuje 5-palcovým displejom a HD rozlíšením, čipsetom Qualcomm Snapdragon 425, 3 GB pamäte RAM a 32 GB úložného priestoru. Nechýba ani snímač odtlačkov prstov. Operačným systémom je Android Nougat, batéria má kapacitu 3 020 mAh.

KFC smartfón je v červenej farbe s logom plukovníka Sandersa a rokom 1987 na zadnej strane (Zdroj: Independent) KFC smartfón je v červenej farbe s logom plukovníka Sandersa a rokom 1987 na zadnej strane (Zdroj: Independent)

Kredit na jedlo a vlastný jukebox

Tematický zovňajšok však nie je to jediné, čo KFC telefón robí svojským. V softvérovom vybavení totiž možno nájsť predinštalovanú oficiálnu KFC aplikáciu, ktorá je nabitá na 100 000 K-dolárov – virtuálnou menou, prostredníctvom ktorej možno platiť v 4 000 reštauráciách po celej Číne.

Autori do aplikácie pridali aj jukebox s názvom K-music, kde si môžu používatelia (v tomto prípade zákazníci KFC) v reštauráciách pustiť ponúkanú hudbu. Z obľúbených kúskov si následne môžu vytvoriť vlastný playlist a ten zdieľať s ostatnými používateľmi aplikácie.

Telefón je však dostupný iba v Číne a zároveň bolo vydaných iba 5 000 kusov, čo z neho robí zberateľský predmet. Cena smartfónu sa napriek tomu drží pri zemi. Záujemcovia ho môžu získať za 1 099 jenov (cca. 141,95 eur po prepočte).

(1 EUR= 7,7419 CNY)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.