Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Meizu Pro 7 s dvoma displejmi aj fotoaparátmi príde čoskoro

Novinka bude predstavená ešte v priebehu tohto mesiaca.

Čínska firma Meizu začala rozposielať pozvánky na špeciálnu prezentáciu, ktorá sa bude konať 26. júla. V rámci nej má byť predstavený minimálne jeden špičkový smartfón. Pôjde o model Meizu Pro 7. Zároveň bude zrejme predstavený aj väčší „brat“ v podobe Meizu Pro 7 Plus.

Rodina Meizu Pro 7 má byť špecifická najmä tým, že ponúkne nielen duálny fotoaparát na zadnej strane, ale predovšetkým hneď dvojicu displejov.

Meizu Pro 7: Na druhom displeji si zahráme aj Pac-Mana
Meizu Pro 7: Na druhom displeji si zahráme aj Pac-Mana

Novinka od Meizu ponúkne pomerne netradičný sekundárny displej.

No kým väčšina sekundárnych displejov má podobu tenkého informačného pásu nad hlavnou zobrazovacou jednotkou, tentoraz sekundárny displej nájdeme na zadnej strane.

zdroj: Fonearena zdroj: Fonearena

Druhý displej však nebude zhruba rovnako veľký ako hlavný displej – bude o poznanie menší. Mal by plniť úlohy doplnkového informačného displeja, ale tiež pomáhať pri snímaní snímok a vhodný by mal byť napríklad aj hranie (jednoduchších) hier. Úniky síce jasne naznačili, že displej bude farebný, no napriek tomu sa objavili aj správy o použití E Ink displeja.

Meizu Pro 7 má disponovať 5,2-palcovým hlavným displejom, kým Pro 7 Plus zrejme dostane 5,7-palcový. K tomu sa pridá čipset Helio X30, USB port typu C, 3,5mm jack pre slúchadlá, snímač odtlačkov prstov či už spomínaný duálny fotoaparát. Má pozostávať z dvojice 12-megapixelových senzorov od Sony (IMX386 a IMX286). Predná kamera bude 16-megapixelová, pripomína web Fonearena.com.

zdroj: Fonearena zdroj: Fonearena

Orientačná cena Meizu Pro 7 sa očakáva okolo hranice 400 eur, väčší model má stáť do 500 eur. Na výber majú byť rôzne verzie – z pohľadu farieb aj pamätí.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.