Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Smartfóny HTC na klávesnici zobrazujú reklamy, firma radí návrat k staršej verzii

Došlo k chybe pri aktualizácii a spoločnosť už pracuje na náprave a odstránení reklám.

Niektoré reklamy prekrývali značnú časť klávesnice (zdroj: Reddit) Niektoré reklamy prekrývali značnú časť klávesnice (zdroj: Reddit) Na smartfónoch spoločnosti HTC sa po aktualizácii aplikácie TouchPal, ktorá plní rolu softvérovej klávesnice, začali objavovať reklamy.

Hlásené sú aj prípady, že aplikácia žiadala za odstránenie reklám zaplatenie poplatku. Napríklad na fóre Reddit sa preto začali množiť príspevky nahnevaných používateľov. Problém sa má vraj týkať predovšetkým vlajkovej lode HTC 10.

Reklamy sa začali zobrazovať po nedávnej aktualizácii aplikácie TouchPal. Stojí pritom za povšimnutie, že aplikácia sa ponúka cez obchod Google Play v dvoch verziách. Jedna je sponzorovaná a zobrazujú sa v nej práve reklamy, druhá je platená – avšak už bez reklám.

Podľa všetkého došlo k chybe v zdrojovom kóde aplikácie. Následkom toho sa kód neplatenej verzie mal dostať do telefónov HTC.

Túto verziu nepriamo potvrdila aj spoločnosť HTC, ktorá označila vzniknutú situáciu za chybu. Na jej odstránení pracujú, uvádza web Androidcentral.com.

Ako dočasné riešenie chyby HTC odporúča používateľom, aby sa vrátili k predošlej verzii aplikácie cez nastavenia (Settings).

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.