Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové iPhony: Údajný sklz vo výrobe aj možný neskorší príchod na trh

Za omeškaním iPhone 8 má byť problém s integrovaním snímača odtlačkov prstov do OLED displeja.

Nadchádzajúce trio nových iPhonov sa už údajne čoskoro začne sériovo vyrábať, informoval portál DigiTimes s odvolaním na čínsky web Economic Daily News. Dva menšie iPhony by mohli doraziť včas, veľký 5,8-palcový model s OLED displejom sa však má omeškať až do novembra.

Môže za to údajne nedostatočný objem výroby v továrňach Pegatronu, Foxconnu a Wistronu. Od Apple sa očakáva, že tento rok uvedie rovno tri nové iPhony. Dva z nich sú označované ako iPhone 7s a iPhone 7s Plus a ponesú 4,7-palcový a 5,5-palcový LCD displej.

Jedným z dôvodov zdržania iPhone 8 má byť integrácia TouchID do displeja (zdroj: idropnews.com) Jedným z dôvodov zdržania iPhone 8 má byť integrácia TouchID do displeja (zdroj: idropnews.com)

Vrcholom má byť 5,8-palcový model označovaný zatiaľ ako iPhone 8, ktorý má mať OLED displej takmer úplne bez rámikov. Drvivú väčšinu výrobu tohto modelu - až 95 % - má zastrešovať Foxconn. Pre menšie modely si rezervoval 5 %.

Pegatron sa sústredí na 4,7-palcový iPhone 7s, z ktorého vyrába vraj 65 %. OLED modelu venuje len malú časť výroby. Tretím partnerom je Wistron, ktorý bude vyrábať najmä 5,5-palcový variant.

Problematický snímač?

Objem výroby menších iPhonov by mal dosiahnuť plné obrátky v auguste, čo je údajne jeden až dva mesiace neskôr, ako býva u Apple zvykom. Horšie je to s väčším modelom iPhone 8, ktorý by sa vraj mal byť dostupný (na trhu) až v novembri, teda dva mesiace po zvyčajnom uvedení iPhonov. Nejde pritom prvýkrát, čo sa november skloňuje v súvislosti s uvedením iPhonov.

Chystaný Apple iPhone spravil z tohto muža miliardára
Chystaný Apple iPhone spravil z tohto muža miliardára

86-ročný Morris Chang je označovaný aj za otca čipového priemyslu na Taiwane.

Problémom má byť údajne najmä integrácia snímača odtlačkov prstov TouchID do OLED displeja, čo je podľa viacerých zdrojov pre Apple technologický problém. Foxconn a Pegatron sa odmietli k špekuláciám vyjadrovať.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.