Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Spoluzakladateľ Apple obhajuje drahé iPhony

Apple stratil časť podielu na čínskom trhu na úkor lacnejších smartfónov, no podľa Wozniaka má tie najkvalitnejšie produkty.

Spoluzakladateľ Apple Steve Wozniak pre čínske noviny South China Morning Post pochválil snahu čínskych výrobcov smartfónov prinášať na trh dizajnovo atraktívne telefóny za prijateľnú cenu.

No zároveň dodal, že iPhony sa budú predávať aj naďalej, pretože sú takpovediac „stávkou na istotu“.

Na čínskych producentoch smartfónov Wozniak obdivuje, že vyrábajú zariadenia, ktoré poskytujú inteligentný pomer medzi nákladmi a zachovaním množstva funkcií. Navyše ide o dobre navrhnuté, dizajnovo pekné prístroje za cenu, ktorú si môže dovoliť aj priemerný občan.

Wozniak obhajuje vysokú cenu iPhonov kvôli ich kvalite (zdroj: Echo.net) Wozniak obhajuje vysokú cenu iPhonov kvôli ich kvalite (zdroj: Echo.net)

Wozniak však verí, že iPhony stoja za vyššiu cenu. Preferuje kvalitu pred kvantitou a podľa neho sú iPhony stávkou na istotu, hoci ich cena je extrémna. Ak však zákazníci milujú Apple, ochotne ju zaplatia.

Kvalita pred kvantitou

Wozniakove slová boli reakciou na pokles podielu a príjmov Apple na čínskom trhu. Príjmy klesli medziročne o 14 percent a Apple je momentálne štvrtým najväčším predajcom smartfónov na čínskom trhu.

Na to Wozniak reagoval vyjadrením, že firma nemusí byť číslom jeden alebo mať najväčší trhový podiel, ale mala byť vyrábať najlepšie produkty a to Apple podľa neho spĺňa.

Uvidíme, do akej miery budú ochotní platiť zákazníci u nových iPhonov. iPhone 8 sa má podľa neoficiálnych správ predávať až za viac ako 1 000 eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.