Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vlajková loď značky Nokia pozná termín svojho príchodu

Podľa všetkého pôjde o dlhšie diskutovaný smartfón Nokia 8.

Konzorcium HMD Global podľa dostupných informácií začalo rozposielať pozvánky na špeciálnu prezentáciu, ktorá sa bude konať 16. augusta. V rámci tejto prezentácie má byť uvedený minimálne jeden nový telefón značky Nokia. Hoci detaily neboli zverejnené, malo byť ísť o dlhšie očakávanú vlajkovú loď Nokia 8. Zhodujú sa na tom viaceré zdroje. Na tému upozornili Theverge.com či Fonearena.com.

zdroj: Fonearena.com zdroj: Fonearena.com

Model Nokia 8 má byť v podstate prvou skutočnou vlajkovou loďou oživenej značky Nokia. Doterajšie smartfóny totiž neponúkli špičkovú výbavu. V prípade Nokia 8 máme čakať pravý opak.

zdroj: Fonearena.com zdroj: Fonearena.com

Okrem iného má Nokia 8 ponúknuť 5,3-palcový displej s QHD rozlíšením, výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 835, 4 alebo 6 GB operačnej pamäte RAM, 64 GB vnútorného flashu či duálny 13-megapixelový fotoaparát s optikou Carl Zeiss.

foto: Baidu foto: Baidu

Na výber má byť hneď niekoľko farebných verzií – spomínajú sa prevedenia „Blue“, „Steel“, „Gold with Blue“ aj „Gold with Copper“. Očakávať možno ceny okolo 550 – 600 eur.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.