Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Honolulu chcú zakázať prácu s telefónmi a tabletmi na prechodoch

Pokuta za pozeranie na obrazovku telefónu či tabletu môže dosiahnuť takmer 90 eur.

Prechod cez cestu vás v hlavnom meste Havaja môže vyjsť draho aj keď použijete prechod pre chodcov. V Honolulu totiž schválili zákon, ktorý zakazuje pozeranie na displej smartfónu či tabletu počas prechodu cez cestu. Na tému upozornil napríklad web TechSpot.com.

Zákon vstúpi do platnosti 25. októbra a v prípade, že občan prejde cez cestu a bude sa pri tom pozerať na obrazovku mobilu alebo tabletu, hrozí mu pokuta od 15 do 99 amerických dolárov (12,79 eura až 84,41 eura). Výška pokuty sa bude líšiť v závislosti od toho, koľkokrát už predtým polícia trestala človeka za rovnaký prečin.

V Honolulu chcú zvýšiť bezpečnosť prechádzania cez cestu pokutovaním (zdroj: Dreamstime) V Honolulu chcú zvýšiť bezpečnosť prechádzania cez cestu pokutovaním (zdroj: Dreamstime)

Trestané nebudú prípady, keď bude používateľ vytáčať na prechode číslo pre núdzové volanie. Cieľom novej legislatívy je znížiť počet smrteľných nehôd a zranení, ktoré vznikajú z nepozornosti ľudí prechádzajúcich cez cestu. Tí venujú svoju pozornosť obrazovke mobilu a zabudnú sledovať dianie na ceste.

O zníženie takýchto nehôd sa snažia aj Nemci, aj keď iným spôsobom. Podľa univerzity v Marylande sa medzi rokmi 2000 až 2011 stalo v USA viac ako 11 000 nehôd spôsobených nepozornosťou chodcov kvôli smartfónom.

(1 EUR = 1,1729 USD)

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.