Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlodeji ukradli iPhony za pol milióna z idúcej dodavky. Chytili ich

Skupina zlodejov z Rumunska má v Európe na svedomí možno až 17 lúpeží.

Polícia v sobotu zatkla v Holandsku skupinu piatich mužov vo veku od 33 do 43 rokov z Rumunska, ktorí sú podozriví z krádeže iPhonov v hodnote asi 500 000 eur, píše web Apple Insider. Telefóny ukradli riskantným manévrom z idúcej dodávky.

Zlodeji mali pre akciu použiť upravenú dodávku. Ten sa s autom nebadane priblížil za nákladné auto idúce pred ním a udržiaval taký odstup a pozíciu, aby bol v mŕtvom uhle nákladiaku pred ním. Iný člen gangu vyliezol strechou vozidla von a cez kapotu sa priblížil k zadným dverám dodávky so smartfónmi.

Tretí člen pomáhal udržiavať stabilitu muža na kapote, ktorý sa vlámal do dodávky a ukradol z nej iPhony. Tie následne preniesol späť do svojho vozidla. Predpokladá sa, že odcudzené iPhony pochádzajú z krádeže z 24. júla.

Žiadni zelenáči

Zlodeji sú podozriví z viacerých krádeží v Európe, ktoré boli vykonané podobným spôsobom, pričom väčšinou sa zameriavali na top modely smartfónov. Zvyčajne robili svoje akcie v noci a niekedy používali aj druhé auto idúce pred objektom lúpeže, aby ho spomalilo, a prípadne aj tretie auto, ktoré malo brániť nákladiaku zmeniť smer jazdy.

Celkovo je skupina obvinená zo 17 krádeží elektroniky z nákladných áut od roku 2015. Na videu vyššie je vidieť princíp lúpeže, ktorú zachytila policajná helikoptéra ešte v roku 2012 pri inej krádeži.

Pätica zlodejov by sa mala zodpovedať pred súdom už dnes.

Živé.sk a MobilMania.sk e-mailom Zaregistrujte si svoju e-mailovú adresu na denný odber aktuálnych článkov.
Nesprávny formát e-mail adresy
Váš e-mail bol úspešne zaregistrovaný.
Pre dokončenie prosím kliknite na odkaz v e-maili, ktorý ste obdržali na Vami zadanú e-mailovú adresu.
ŽIVÉ.SK A MOBILMÁNIA.SK MAILOM Potvrdením tohto políčka súhlasíte so zasielaním informačných e-mailov spoločnosti Azet.sk, a.s., v súlade s platnou slovenskou legislatívou. Veľkosť jednotlivých správ neprekročí 80 kB. Pokiaľ bude správa vo formáte HTML, budú grafické prvky uložené na našom serveri a nebudú zahrnuté do tela e-mailu.   Prihlásiť sa na odber newsletteru
Nájdete nás aj na:
© Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich
prevádzkovateľ portálu. Spravodajská licencia vyhradená.